Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W środku stawki 15 najlepszych drużyn województwa lubelskiego uplasowała się reprezentacja SP 7 Świdnik w Wojewódzkich Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. W zawodach rozgrywanych pod egidą Szkolnego Związku Sportowego wzięli udział , mistrzowie powiatów.

Klasyfikacja końcowa turnieju, który odbył się w Zamościu w dniu 6 grudnia 2017 r.:

Kolejny duży sukces uczniów naszej szkoły na zawodach powiatowych. Tym razem w Mistrzostwach Powiatu Świdnik Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, które odbyły się w dniu 16.11.2017 r. w SP 7 Świdnik nasza drużyna w składzie: Krzysztof Maszewski, Sebastian Lorens, Bartosz Winiarczyk, Karolina Potaczała nie miała sobie równych przy szachownicach.

Duży bagaż doświadczeń i zdobyte kategorie szachowe to plon wyjazdu najmłodszych szachistów SP 7 Świdnik na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych klas I-III . Turniej odbywał się w dniach 3 - 7 maja 2017r. w pięknie położonym nowoczesnym ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty powiat Zagnańsk koło Kielc.

W warszawskiej hali Torwar w dniu 2 czerwca 2017r. rozegrany został IV Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W zawodach wzięło udział blisko 1000 dzieci z klas od 1 do 3. Szachiści z świdnickiej siódemki zdobywając 83 punkty zajęli 13 miejsce w stawce, aż 137 szkół z terenu całego kraju.

Kolejny bardzo duży sukces osiągnęli szachiści SP 7 Świdnik w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, w dniu 26 kwietnia 2017r.w Tomaszowie Lubelskim.
W turnieju brało udział blisko 300 zawodników z terenu całego województwa lubelskiego. W klasyfikacji generalnej klas IV-VI reprezentacja świdnickiej siódemki zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas I-III uplasowała się na miejscu trzecim.