Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 21 czerwca 2016r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach Indywidualnych. Frekwencja dopisało. Na starcie stanęło 33 zawodników. Wygrał Borowiecki Paweł przed Maszewskim Krzysztofem i Garbaczem Dominikiem. Zwycięzcy gratulujemy tym bardziej, że wygrał on rywalizację punktacją pomocniczą. Turniej odbył się w doskonałych warunkach w sali gimnastycznej. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

W dniu 23 czerwca 2015r. odbył się kolejny turniej szachowy dla uczniów naszej szkoły. Organizatorami byli pan Tymoteusz Modrzejewski (instruktor szachowy z lubelskiego domu kultury "Odeon") oraz Ireneusz Keller nauczyciel w-f SP 7, prowadzący zajęcia szachowe dla uczniów klas I A i I B.

SP 7 Świdnik od II semestru szkolnego 2014/2015 przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

Więcej informacji o programie na http://www.szachywszkole.pl

Zajęciami objęto dwie klasy pierwsze. Lekcje w IA odbywają się w poniedziałki od 12:45 do 13:30 a w klasie IB w środy również od 12:45 do 13:30. Prowadzącym zajęcia jest : Ireneusz Keller nauczyciel wychowania fizycznego SP 7 Świdnik, posiadający odpowiedni certyfikat szkolenia Polskiego Związku Szachowego.

W dniu 31 marca 2015r. odbył się Mini Turniej Szachowy dla uczniów naszej szkoły. Organizatorem był pan Tymoteusz Modrzejewski instruktor szachowy z lubelskiego domu kultury "Odeon", prowadzący zajęcia dla uczniów klasy II a we wtorki od 12:50 do 14:00.

3 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Świdnik Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych. Do zawodów zgłosiło się 4 drużyny: SP 3 Świdnik, i 3 zespoły SP 7 Świdnik.