Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Za nami piąta runda królewskiej gry. W MOK w Świdniku spotkali się dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz II LO.

Uczniowie z ,,Siódemki" nie mieli sobie równych w turnieju szachowym, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Ta królewska gra ma w naszej szkole coraz większą liczbę zwolenników. Uczniowie w czasie przerw między lekcjami mają okazję rozegrać partyjkę szachów przy specjalnie do tego przygotowanych stolikach. Pomysłodawcami takiej formy spędzania przerw byli sami uczniowie, a realizację tego pomysłu zawdzięczamy Panu Ireneuszowi Kellerowi, który trenuje naszych szachistów..

W dniu 19 października 2016r. na hali sportowej odbyła się pierwsza runda Szkolnej Ligi „SZACHOPIŁKI”. Zgodnie z regulaminem w rozgrywkach biorą udział drużyny składające się z 5 chłopców i co najmniej dwóch dziewcząt. Mecz ligowy składa się z dwóch części:
- pierwsza część to gra w mini piłkę nożną,
- druga część to rozgrywanie partii szachów.

Miło nam poinformować, że na zorganizowanych w środę 30 listopada 2016 r. Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego szkół podstawowych w szachach drużynowych nasi uczniowie stanęli na wszystkich miejscach podium. Po cichu liczyliśmy na jakiś medal, ale wynik zawodów przerósł nasze wszelkie oczekiwania.