Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 19 października 2016r. na hali sportowej odbyła się pierwsza runda Szkolnej Ligi „SZACHOPIŁKI”. Zgodnie z regulaminem w rozgrywkach biorą udział drużyny składające się z 5 chłopców i co najmniej dwóch dziewcząt. Mecz ligowy składa się z dwóch części:
- pierwsza część to gra w mini piłkę nożną,
- druga część to rozgrywanie partii szachów.

W dniu 23 czerwca 2015r. odbył się kolejny turniej szachowy dla uczniów naszej szkoły. Organizatorami byli pan Tymoteusz Modrzejewski (instruktor szachowy z lubelskiego domu kultury "Odeon") oraz Ireneusz Keller nauczyciel w-f SP 7, prowadzący zajęcia szachowe dla uczniów klas I A i I B.

W dniu 21 czerwca 2016r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach Indywidualnych. Frekwencja dopisało. Na starcie stanęło 33 zawodników. Wygrał Borowiecki Paweł przed Maszewskim Krzysztofem i Garbaczem Dominikiem. Zwycięzcy gratulujemy tym bardziej, że wygrał on rywalizację punktacją pomocniczą. Turniej odbył się w doskonałych warunkach w sali gimnastycznej. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

W dniu 31 marca 2015r. odbył się Mini Turniej Szachowy dla uczniów naszej szkoły. Organizatorem był pan Tymoteusz Modrzejewski instruktor szachowy z lubelskiego domu kultury "Odeon", prowadzący zajęcia dla uczniów klasy II a we wtorki od 12:50 do 14:00.