Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Kolejny bardzo duży sukces osiągnęli szachiści SP 7 Świdnik w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, w dniu 26 kwietnia 2017r.w Tomaszowie Lubelskim.
W turnieju brało udział blisko 300 zawodników z terenu całego województwa lubelskiego. W klasyfikacji generalnej klas IV-VI reprezentacja świdnickiej siódemki zajęła drugie miejsce, a w kategorii klas I-III uplasowała się na miejscu trzecim.

Znamy już wyniki I edycji Indywidualnego Turnieju Szachowego dla młodzieży szkolnej, którego organizatorem był MOK w Świdniku i klub Szachowy "Huzar". W rywalizacji wzięło udział 31 zawodników. Cztery drużyny z Siódemki w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów wśród świdnickich szkół!

Uczniowie z ,,Siódemki" nie mieli sobie równych w turnieju szachowym, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Ta królewska gra ma w naszej szkole coraz większą liczbę zwolenników. Uczniowie w czasie przerw między lekcjami mają okazję rozegrać partyjkę szachów przy specjalnie do tego przygotowanych stolikach. Pomysłodawcami takiej formy spędzania przerw byli sami uczniowie, a realizację tego pomysłu zawdzięczamy Panu Ireneuszowi Kellerowi, który trenuje naszych szachistów..

Za nami piąta runda królewskiej gry. W MOK w Świdniku spotkali się dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz II LO.

Miło nam poinformować, że na zorganizowanych w środę 30 listopada 2016 r. Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego szkół podstawowych w szachach drużynowych nasi uczniowie stanęli na wszystkich miejscach podium. Po cichu liczyliśmy na jakiś medal, ale wynik zawodów przerósł nasze wszelkie oczekiwania.