W dniu 12 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w Szachach. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 osób. Zawody rozegrano systemem „szwajcarskim”, na dystansie 7 rund. Czas gry dla zawodnika wynosił 10 minut. W gronie szachistów byli uczniowie reprezentujący prawie wszystkie poziomy klas. Począwszy od najmłodszych; Mateusz Malec (klasa 0A), do uczniów i uczennic klas 7. Całe podium zdominowali jednak uczniowie z klas 4, którzy uczestniczyli będąc w klasach młodszych w zajęciach projektu „ Edukacja przez Szachy w Szkole”. Pierwsze miejsce nie doznając żadnej porażki zajęła

W środku stawki 15 najlepszych drużyn województwa lubelskiego uplasowała się reprezentacja SP 7 Świdnik w Wojewódzkich Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych. W zawodach rozgrywanych pod egidą Szkolnego Związku Sportowego wzięli udział , mistrzowie powiatów.

Klasyfikacja końcowa turnieju, który odbył się w Zamościu w dniu 6 grudnia 2017 r.:

W warszawskiej hali Torwar w dniu 2 czerwca 2017r. rozegrany został IV Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W zawodach wzięło udział blisko 1000 dzieci z klas od 1 do 3. Szachiści z świdnickiej siódemki zdobywając 83 punkty zajęli 13 miejsce w stawce, aż 137 szkół z terenu całego kraju.

Kolejny duży sukces uczniów naszej szkoły na zawodach powiatowych. Tym razem w Mistrzostwach Powiatu Świdnik Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, które odbyły się w dniu 16.11.2017 r. w SP 7 Świdnik nasza drużyna w składzie: Krzysztof Maszewski, Sebastian Lorens, Bartosz Winiarczyk, Karolina Potaczała nie miała sobie równych przy szachownicach.

Duży bagaż doświadczeń i zdobyte kategorie szachowe to plon wyjazdu najmłodszych szachistów SP 7 Świdnik na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych klas I-III . Turniej odbywał się w dniach 3 - 7 maja 2017r. w pięknie położonym nowoczesnym ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty powiat Zagnańsk koło Kielc.