Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 15-19.01.2018 r. odbyły się kolejne warsztaty naukowe.
Przekazujemy wiadomość. Poznajemy sposoby przekazywania informacji.

Tym razem podczas warsztatu uczniowie uczyli się o roli języka (mowy), pisma, języka migowego i Braill’a.
O tym, jak było dawniej …

W dniach 11-15.12.2017 r. w przedświątecznych już dniach przenieśliśmy się w przeszłość sprzed milionów lat. W szkole poszerzamy czas i przestrzeń …

Dinozaury … Dla wielu uczniów jest to ulubiony obszar zainteresowań.
Co się wydarzyło? Pokaz amonitów, fragmentu szkieletu belemnity, szczęki mozazaura, zęba plezjozaura. Czy wiecie, że jeden z przedstawicieli dinozaurów miał (aż) dwa mózgi, inny poruszał się z prędkością 50 km/h.

W dniach 16-20.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych. Tym razem celem uczenia się było poznanie domów zwierząt. Małże, kałamarnice, ślimaki, drozd, szerszenie i inne.

W dniach 20-24.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna odsłona warsztatów naukowych. Listopad, niepodległość, Polacy, odkrywcy. Jak wielu POLSKICH odkrywcach i wynalazcach uczymy się w szkole? Ile POLSKICH nazwisk (my, dorośli) potrafimy przywołać z lat szkolnych? Pięć, może dziesięć? Więcej? Świętnie! Ale to nadal zbyt mało.
Tym razem podczas warsztatu młodsi i starsi uczniowie oraz nauczyciele mogli zachwycić się potencjałem intelektu, mądrości, kreatywności polskich wynalazców. To nasza polska duma!

W dniach 18-22 września 2017 r. po raz piąty został otwarty nowy rok szkolny z Akademią Młodego Naukowca.
W warsztatach naukowych o tematyce fizycznej itechnicznej uczestniczyło 27 klas (od zerówki do klas siódmych).
Wrześniowy warsztat to poznanie właściwości niektórych metali – „Jak metale zmieniły życie człowieka?”
Uczniowie m.in. dowiedzieli się, jak wygląda żelazo, aluminium, stal, ołów, złoto. Mogli zbadać twardość, giętkość czy fakturę niektórych metali.