Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Już czwarty rok współpracujemy z Akademią Młodego Naukowca. W dniach 26-30 września 2016 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „W królestwie mrówek”. Najmłodsze dzieci (z zerówek) oraz uczniowie klas I-VI poznały ciekawe życie mrówek nie tylko w teorii (wiedza) ale i w sposób praktyczny mogły zajrzeć do zakamarków korytarzy mrowiska, zbadać budowę owadów pod mikroskopem. Uczniowie poznali niezwykle użyteczne życie niezwykle uspołecznionych owadów.

W dniach 18-21 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych warsztatach naukowych. Tym razem... z powodu pogody (brr, było zimno) odwołane zostały warsztaty techniczne „Papier czerpany”. W zamian uczniowie poznali świat niewidzialny gołym okiem. W parach, trójkach obsługiwali mikroskopy. Wszystko po to, by podziwiać piękno kryształów: soli, cukru, siarki i innych minerałów. Kompozycje drobinek rozsypanych na małych szkiełkach stawały się arcydziełami natury.

W dniach 1-5 lutego 2016 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty naukowe. Ups … Nie, tym razem były to warsztaty praktyki życiowej, czyli umiejętności potrzebnej w życiu. Zwykle zaczynamy podobną naukę od sznurowania obuwia. Uczniowie klas I-VI uczyli się wiązania węzłów, która można bez trudu … rozwiązać. Ponadto dzieci zobaczyły, jak przydatne mogą być supły i węzły w sytuacji ratowania życia (węzeł ratowniczy) albo podczas wiązania krawatów. Na koniec pojawił się dylemat: Jak można rozwiązać węzeł gordyjski? Na to pytanie może odpowiedzieć … historia.

W dniach 18-22 stycznia 2016 r. nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z elementami dogoterapii. Tym razem w roli głównej wystąpiła Balbina ... Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.