W dniach 18-22 września 2017 r. po raz piąty został otwarty nowy rok szkolny z Akademią Młodego Naukowca.
W warsztatach naukowych o tematyce fizycznej itechnicznej uczestniczyło 27 klas (od zerówki do klas siódmych).
Wrześniowy warsztat to poznanie właściwości niektórych metali – „Jak metale zmieniły życie człowieka?”
Uczniowie m.in. dowiedzieli się, jak wygląda żelazo, aluminium, stal, ołów, złoto. Mogli zbadać twardość, giętkość czy fakturę niektórych metali.

W dniach 12-16 grudnia 2016 r. większość uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach z kryminalistyki … . Tym razem dzieci z zerówek oraz uczniowie klas I-VI wchodząc w rolę, znanego dorosłym, detektywa Sherlocka Holmes’a poznawały i badały dziedzinę niezwykle w rozpoznawaniu tożsamości. Zatem „stemplowały” własne linie papilarne, uczestniczyły w odlewie odciski śladu buta (włamywacza), sprawdzały pod mikroskopem mikroskopijne dowody przestępstwa oraz poznały portret pamięciowy sprawcy włamania. I na koniec odkryły, kto włamał się do akwarium:)
Chociaż dzisiaj w świecie wirtualnym pozostawiamy po sobie mnóstwo śladów swojej obecności, warto pamiętać o śladach zostawianych w świecie rzeczywistym.

W dniach 24-28 października 2016r. uczniowie kilkunastu klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych
„Świat w kropli wody”. Tym razem Pan Grzegorz Bukowski z dwiema asystentkami odkrywał przed dziećmi tajemnice wody. W wodzie jest życie – to wie każdy ... mały i duży. Dzieci z radością oglądały krople wody pod mikroskopem, a wszystko po to, by poszukiwać i otrzymać dowody, że w wodzie jest życie:)

W dniach 21-25 listopada nasi najmłodsi i starsi uczniowie po raz trzeci uczestniczyli w warsztacie naukowym. Tym razem odkrywaliśmy pokrycia zwierząt: kolce, pióra, skóra albo łuski. Nieoceniona rola obronna i nie tylko stała się powodem poszukiwań przyrodniczych detektywów. Dzieci z zainteresowaniem naklejały łuski, dotykały kolców jeża lub wężowej skóry. Jak dobrze, że może spotkać dzikie (i nie tylko) zwierzęta w szkole.

Już czwarty rok współpracujemy z Akademią Młodego Naukowca. W dniach 26-30 września 2016 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „W królestwie mrówek”. Najmłodsze dzieci (z zerówek) oraz uczniowie klas I-VI poznały ciekawe życie mrówek nie tylko w teorii (wiedza) ale i w sposób praktyczny mogły zajrzeć do zakamarków korytarzy mrowiska, zbadać budowę owadów pod mikroskopem. Uczniowie poznali niezwykle użyteczne życie niezwykle uspołecznionych owadów.