Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Amelia Szubartowska, Elżbieta Bochniak, Iga Łobińska, Stanisław Nużka i Paweł Borowiecki otrzymali stypendia w ramach programu stypendialnego Lubelskie wspiera uzdolnionych.

W dniu 14.11.2018 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się 17. edycja konkursu recytatorskiego (etap powiatowy). Naszą szkołę godnie reprezentowały laureatki etapu gminnego  Alicja Koszowska (2 b) i Gabriela Misiurek (2 b). Radość i piękne interpretacje dziewczynek zostały docenione przez Jury Konkursu. Gabrysia zajęła pierwsze miejsce, Ala – trzecie. Po raz kolejny GRATULUJEMY i cieszymy się z rozwijania talentów i zainteresowań naszych uczniów.  [EN]

Miło jest nam poinformować, że dwie uczennice z klasy 2a osiągnęły sukcesy w konkursie plastycznym „Ja w przyszłości” .

Dnia 14 listopada uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Laureatem konkursu został Juliusz Frankiewicz z kl. 7d. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Warszawy. Tam, podczas 3-dniowego pobytu laureaci będą zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Powązkowski, a także odbędą dwudniowe warsztaty artystyczne – filmowe oraz muzyczne.

W dniu 30.10.2018 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się 17. edycja konkursu recytatorskiego (etap gminny). Przesłuchano 30 recytatorów z klas 1-8.

Dwie nasze reprezentantki, utalentowane uczennice klasy 2 b recytowały wiersze Anny Kamieńskiej i Marcina Rusinka. Ich talent został doceniony przez Jury i obie dziewczynki otrzymały dwa miejsca, które nominują je do etapu powiatowego. I miejsce – Alicja Koszowska, II miejsce – Gabriela Misiurek.