Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: „ Święta Wielkiej Nocy- tradycja i współczesność” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Celem konkursu było kultywowanie tradycji chrześcijańskiej i uchronienie jej od zapomnienia. Bardzo ucieszył nas werdykt jury ogłoszony 11.03.2016 bowiem okazało się , że uczniowie naszej szkoły zostali licznie nagrodzeni.

W gminnym konkursie plastycznym „Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych”, zorganizowanym przez SP 3 w Świdniku pod patronatem Burmistrza Miasta Świdnika, wzięli udział uczniowie wszystkich świdnickich szkół podstawowych i przedszkoli. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania najnowszą historią Polski poprzez przedstawienie w/w tematu różnymi technikami plastycznymi.

Teatr i. H.CH. Andersena w Lublinie zorganizował dla dzieci ze szkół województwa lubelskiego konkurs plastyczny „Świąteczna gwiazdka” .Wybrano 10 równorzędnych prac a ich autorów nagrodzono.

Z naszej szkoły wśród wyróżnionych znalazł się Igor Rymarz z klasy 2a. W nagrodę otrzyma zestaw książek oraz podwójne zaproszenie na wybrany przez siebie spektakl Teatru Andersena. Igor – warto próbować - gratulujemy!

W połowie stycznia 2016 r. otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego dla uczniów od klasy II do VI. Konkurs odbył się w listopadzie 2015 r.

Miejsce I – Wiktor Rejmak – klasa 2a

Miejsce II - Szymon Włodarczyk – klasa 2a

Miejsce III – Szymon Hawrysz – klasa 2a

Wyróżnienie - Małgosia Kukawska – klasa 2a

Laureaci konkursu odebrali w gimnazjum nagrody oraz dyplomy z rąk pani dyrektor.