Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 13 października 2016 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej nagrodzone dzieci z naszej szkoły odebrały nagrody.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Rady na Odpady 2016” pt. ,,Literackie fantazje” po raz kolejny zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2 (Gimnazjum nr 3) w Świdniku.

„Każdy, kto wziął udział w tym konkursie jest zwycięzcą" - tymi słowami powitał nas dyrektor szkoły, pan Marek Kwieciński na podsumowaniu V KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „MOJA KSIĄŻKA”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 maja 2016 roku. W tym roku wpłynęło 134 prac z 8 szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że aż 19 uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia!

Dnia 24 maja 2016roku w Zespole Szkól nr 2 w Świdniku odbyła się uroczysta gala Konkursu Plastycznego „Moja Ojczyzna”. Tegoroczna edycja nawiązywała tematycznie do 1050 rocznicy Chrztu Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie ze świdnickich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Dnia 25.05. 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku miało miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów W trosce o bezpieczeństwo oraz Zgaś ryzyko – ogień w lesie na polu i na łące. Uczestnicy konkursów podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: klasy 1 – 3 i 4 – 6.

25 maja został rozstrzygnięty jubileuszowy XV Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Barwny świat owadów” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia H. Sienkiewicza w Świdniku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 445 prac z 21 placówek oświatowych Powiatu Świdnickiego, w tym miasta Świdnik, wykonanych pod kierunkiem 71 nauczycieli i instruktorów.