Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

21 kwietnia 2016r. odbyła się tegoroczna edycja "świdnickiego dyktanda". W rywalizacji wzięło udział 25 osób. Uczestnicy zmagali się z tekstem, w którym nie zabrakło wątków nawiązujących do historii miasta.
Z satysfakcją informujemy, iż w finałowej dziesiątce laureatów Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego im. dr. Sławomira Myka „O Złote Pióro Burmistrza Świdnika” znalazł się uczeń naszej szkoły - Bartosz Apanasienko z klasy VIB
Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 14 kwietnia 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na „najpiękniejszą kropielnicę”. Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Efekty pracy naszych zdolnych podopiecznych prezentowane były w szkolnym holu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i ich rodziców.

W marcu 2016 roku, nasza szkoła uzyskała Honorowy Certyfikat Jakości Lubelskiego Forum Twórczych Placówek Oświatowych potwierdzający bardzo wysoką jakość pracy dydaktycznej i opiekuńczo - wychowawczej.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania Honorowego Certyfikatu Jakości jest to formuła uznaniowa dla szkół i placówek, które wyróżniają się aktywnością w zakresie realizacji zadań zarówno w sferze dydaktycznej jak i wychowawczej oraz w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

Dnia 4 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie wspólnie z opiekunem udali się do Lublina (KUL) na konferencję : „Instytucje broniące życia”, podczas której zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Cud Narodzin”. Tematyka konkursu związana była z corocznymi obchodami Dnia Życia.

W dniu 20 marca 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIE naszej szkoły uzyskała nominację do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Maja recytowała fragment "Ani z Zielonego Wzgórza". Instruktorem Mai jest p. Monika Lorek.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ Mai podczas czerwcowego Koncertu Laureatów.