Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

13 maja 2016r, w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nagrodzono laureatów konkursów kuratoryjnych. Jak czytamy na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie: "Celem gali było promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami''.

25 maja odbył się w naszej szkole XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich „KALKULATOREK 2016 ”

W konkursie wzięło udział 39 uczniów z trzecich klas szkół podstawowych: SP-3 , SP-4 , SP-5 , SP-7, SP-Mełgiew , SP-Piaski , SP-Krępiec .Uczniowie rywalizowali rozwiązując 20 zadań ( dwa z nich były zadaniami otwartymi, wymagającymi samodzielnego rozwiązania, a 18 w formie testu ) w czasie 60 minut. Maksymalna liczba punktów to 50.

21 kwietnia 2016r. odbyła się tegoroczna edycja "świdnickiego dyktanda". W rywalizacji wzięło udział 25 osób. Uczestnicy zmagali się z tekstem, w którym nie zabrakło wątków nawiązujących do historii miasta.
Z satysfakcją informujemy, iż w finałowej dziesiątce laureatów Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego im. dr. Sławomira Myka „O Złote Pióro Burmistrza Świdnika” znalazł się uczeń naszej szkoły - Bartosz Apanasienko z klasy VIB
Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Muszli Koncertowej MCUS odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI”, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Wśród osób nagrodzonych pojawiło się aż 7 naszych uczniów!

W dniu 14 kwietnia 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na „najpiękniejszą kropielnicę”. Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Efekty pracy naszych zdolnych podopiecznych prezentowane były w szkolnym holu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i ich rodziców.