Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 14 kwietnia 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na „najpiękniejszą kropielnicę”. Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Efekty pracy naszych zdolnych podopiecznych prezentowane były w szkolnym holu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i ich rodziców.

Dnia 4 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie wspólnie z opiekunem udali się do Lublina (KUL) na konferencję : „Instytucje broniące życia”, podczas której zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Cud Narodzin”. Tematyka konkursu związana była z corocznymi obchodami Dnia Życia.

W dniu 20 marca 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIE naszej szkoły uzyskała nominację do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Maja recytowała fragment "Ani z Zielonego Wzgórza". Instruktorem Mai jest p. Monika Lorek.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ Mai podczas czerwcowego Koncertu Laureatów.

W marcu 2016 roku, nasza szkoła uzyskała Honorowy Certyfikat Jakości Lubelskiego Forum Twórczych Placówek Oświatowych potwierdzający bardzo wysoką jakość pracy dydaktycznej i opiekuńczo - wychowawczej.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania Honorowego Certyfikatu Jakości jest to formuła uznaniowa dla szkół i placówek, które wyróżniają się aktywnością w zakresie realizacji zadań zarówno w sferze dydaktycznej jak i wychowawczej oraz w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: „ Święta Wielkiej Nocy- tradycja i współczesność” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Celem konkursu było kultywowanie tradycji chrześcijańskiej i uchronienie jej od zapomnienia. Bardzo ucieszył nas werdykt jury ogłoszony 11.03.2016 bowiem okazało się , że uczniowie naszej szkoły zostali licznie nagrodzeni.