Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

6 grudnia 2016r. opublikowane zostały wyniki II etapu konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Z dumą informujemy, że aż siedmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do III etapu czterech konkursów i będzie walczyć o tytuł laureata.

Burmistrz Waldemar Jakson uhonorował dziś najzdolniejszych uczniów z naszej gminy. 179 osób otrzymało stypendia naukowe I, II lub III stopnia. Uroczystość odbyła się 17 listopada w Centrum Kultury.
– Mamy wielu wspaniałych uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki. Chcieliśmy docenić jak najwięcej z nich. Są zdolni, ambitni, stanowią przyszłość naszego miasta i całego kraju. Dziękuję wszystkim nagrodzonym za wytrwałość i zaangażowanie we własny rozwój, który - jestem pewien – w przyszłości zaowocuje wymarzoną pracą i satysfakcją z jej wykonywania. Słowa uznania należą się też dyrekcji szkół, nauczycielom i rodzicom – mówił Waldemar Jakson, który stypendia wręczał z Januszem Królikiem, przewodniczącym Rady Miasta.

„Każdy, kto wziął udział w tym konkursie jest zwycięzcą" - tymi słowami powitał nas dyrektor szkoły, pan Marek Kwieciński na podsumowaniu V KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „MOJA KSIĄŻKA”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 maja 2016 roku. W tym roku wpłynęło 134 prac z 8 szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że aż 19 uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia!

W dniu 13 października 2016 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej nagrodzone dzieci z naszej szkoły odebrały nagrody.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Rady na Odpady 2016” pt. ,,Literackie fantazje” po raz kolejny zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2 (Gimnazjum nr 3) w Świdniku.

Dnia 25.05. 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku miało miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów W trosce o bezpieczeństwo oraz Zgaś ryzyko – ogień w lesie na polu i na łące. Uczestnicy konkursów podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: klasy 1 – 3 i 4 – 6.