Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 18.03.2018 r. (niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury szóstka naszych uczniów z klas I, III, IV i VI godnie reprezentowała naszą szkołę.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów szkół powiatowych. 

Jury w składzie: PP. Jadwiga Ciołek, Klara Kistelska-Borkowska, Jacek Dragun nominowało do udziału w Wojewódzkim Konkursie Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7J. Są to: Gabriela  Misiurek z klasy I b oraz Julia Michalak z klasy III b.

25 lutego 2018r. towarzyszyliśmy uczniom kl. 2b Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku w edukacyjnej wędrówce do Warszawy, gdzie wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich światowego programu "Odyseja umysłu". Zadaniem Amelii Pielak, Marty Skowronek, Amelii Święch, Klaudii Wójcik-Sawickiej, Karola Bogdańskiego, Jakuba i Piotra Lodwichów, pracujących pod okiem Moniki Śniegockiej-trenerki „Odysei umysłu” oraz wychowawczyni Joanny Drzewińskiej, było zaprezentowanie przedstawienia "Kuchenne rewelacje". Za wykonanie zadania otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

W dniu 30.10.2017 roku w Dziennym Centrum Aktywności w Świdniku, ul. Kościuszki 8, przeprowadzono ocenę prac zgłoszonych do Konkursu Plastycznego pt:”Moje wymarzone miejsce na Ziemi” adresowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych miasta Świdnika.

Komisja nagrodziła i wyróżniła również prace naszych uczniów.

W kategorii dzieci 11-13 lat docenieni zostali:
III nagroda - Iga Halej

Wyróżnienia:

Jakub Myszkowski
Dominika Drabik

 

W dniu 13 lutego 2018 roku w siedzibie LUW w Lublinie rozstrzygnięty został konkurs wojewody lubelskiego pt. „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas 4-7) i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112, uwrażliwienie na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za swoje działania i zdrowie/życie innych ludzi, rozwijanie twórczych zdolności młodzieży, zapoznawanie z nowoczesnymi technikami pozwalającymi na tworzenie krótkich form filmowych.

Uczeń klasy pątej naszej szkoły - Maksymilian Mazur zajął trzecie miejsce! Z rąk wojewody lubelskiego Przemysław Czarnka otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

18 października 2017 roku w Lublinie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty, w uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk kościelnych, służb mundurowych, państwowych służb zespolonych i niezespolonych, środowisk akademickich i związków zawodowych, przedstawicieli świata kultury, organizacji pracodawców i związków zawodowych, a przede wszystkim - wyróżnieni odznaczeniami i nagrodami nauczyciele oraz pracownicy oświaty.
Z dumą informujemy, że w zaszczytnym gronie nauczycieli wyróżnionych najwyższą nagrodą Ministra Edukacji Narodowej znalazła się pani Monika Lorek, nauczyciel języka polskiego w naszej Szkole.