Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Z dumą informujemy, że aż pięcioro uczniów naszej szkoły znalazło się w etapie wojewódzkim Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.


Uczniowie ci to: Zuzanna Osek – 8c, Karolina Bronisz – 8c, Amelia Szubartowska – 7d, Jeremiasz Ścirka – 7d (nauczyciel: p. M. Lorek) oraz Elżbieta Bochniak – 8d (nauczyciel: p. J. Czerniak).


Sukces ten cieszy tym bardziej, że każdy z finalistów musiał zdobyć przynajmniej 90 % punktów możliwych do uzyskania.

W piątek (14 grudnia) o godz. 11.00 wzięliśmy udział w wernisażu wystawy "Lubelskie drogi do Wolności", na której zobaczyć można 40 prac uczniów szkół z województwa lubelskiego. Tego dnia nagrodzeni zostali laureaci konkursu, na który wpłynęło ponad sto prac. Jury sprzętem sportowym i grami edukacyjnymi nagrodziło autorów 5 najlepszych z nich, a dla 35 uczniów, których prace również znalazły się na wystawie ufundowało drobne upominki.

 

Wśród 5 laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Maciej Cioczek (kl.6d), który zajął II miejsce.

 

Wystawa prezentuje prace 40 uczniów, aż 12 z nich to nasi siódemkowicze!

W dniu 14.11.2018 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się 17. edycja konkursu recytatorskiego (etap powiatowy). Naszą szkołę godnie reprezentowały laureatki etapu gminnego  Alicja Koszowska (2 b) i Gabriela Misiurek (2 b). Radość i piękne interpretacje dziewczynek zostały docenione przez Jury Konkursu. Gabrysia zajęła pierwsze miejsce, Ala – trzecie. Po raz kolejny GRATULUJEMY i cieszymy się z rozwijania talentów i zainteresowań naszych uczniów.  [EN]

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Amelia Szubartowska, Elżbieta Bochniak, Iga Łobińska, Stanisław Nużka i Paweł Borowiecki otrzymali stypendia w ramach programu stypendialnego Lubelskie wspiera uzdolnionych.

Dnia 14 listopada uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Laureatem konkursu został Juliusz Frankiewicz z kl. 7d. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Warszawy. Tam, podczas 3-dniowego pobytu laureaci będą zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Powązkowski, a także odbędą dwudniowe warsztaty artystyczne – filmowe oraz muzyczne.