18 października 2017 roku w Lublinie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty, w uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk kościelnych, służb mundurowych, państwowych służb zespolonych i niezespolonych, środowisk akademickich i związków zawodowych, przedstawicieli świata kultury, organizacji pracodawców i związków zawodowych, a przede wszystkim - wyróżnieni odznaczeniami i nagrodami nauczyciele oraz pracownicy oświaty.
Z dumą informujemy, że w zaszczytnym gronie nauczycieli wyróżnionych najwyższą nagrodą Ministra Edukacji Narodowej znalazła się pani Monika Lorek, nauczyciel języka polskiego w naszej Szkole.

Uczniowie klasy 5A: Igor Bakaj oraz Gabriela Kruk zdobyli nagrody w konkursie plastycznym "Rady na odpady”.
W tym roku konkurs przebiegł pod hasłem "Maska”. Adresowany był do uczniów świdnickich szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych.

W piątek 28 kwietnia 2017 r. o godz. 8.50 w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom konkursu „Świat moich marzeń”. Na konkurs wpłynęło 196 prac z 17 szkół Lublina, Świdnika, Konopnicy i Zemborzyc. Z dumą informujemy, że aż troje uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy osiągnięcia uczniów naszej szkoły uzyskane w Konkursie Matematycznym Kangur 2017, który miał miejsce w naszej szkole 16 marca 2017 roku.

Dnia 3 kwietnia odbyło się rozstrzygniecie X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność” organizowanego przez MOK w Świdniku.