28 marca w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbyła się XVII Powiatowa Corrida Ortograficzna.

Mistrzem ortografii okazała się Natalia Przybysz z klasy 6a - op. p. M. Lorek, a drugie miejsce zdobyła Marta Lorek z klasy 6d - op. p. A. Wilczopolska.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Niedawno poznaliśmy wyniki naukowych zmagań.

W Szkole Podstawowej nr 7 tytułem laureata lub finalisty może się pochwalić 13 uczniów z klas siódmych i ósmych.

26 marca trzy utalentowane muzycznie dziewczyny z naszej szkoły: Wiktoria Kożuch z kl.7b, Gabrysia Gumieniak z kl. 7d i Ala Tarnowska z kl. 8d wystąpiły w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej. Jury, w którym oceniali: pan Dariusz Tokarzewski (muzyk, kompozytor, członek zespołu VOX), pan Rafał Pydyś (instruktor śpiewu) i pani Ewa Michałek (nauczycielka języka obcego), przyznało I miejsce Wiktorii Kożuch, która zachwyciła jurorów i publiczność wykonaniem piosenki Bonnie Raitt „I Can’t Make You Love Me”. Gabrysia - w duecie z Kasią Adamską - zaśpiewała „I Wish” (Stevie Wonder), a Ala Tarnowska „All of Me” (John Legend). Serdecznie gratulujemy!

Dla Dagmary Krupińskiej, uczennicy klasy 7d matematyka nie ma tajemnic. Dagmara zajęła I miejsce i uzyskała tytuł laureata w XIX Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „MAG-MAT” Magiel Matematyczny organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku. Dagmara jest również laureatką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Brawo!!!

Dnia 17 marca laureaci, wytypowani w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – Alicja Koszowska, Aleksandra Chęć, Jakub Bereza, Martyna Mazuryk, Marcin Górski i Paweł Bogusz – reprezentowali naszą szkołę w turnieju powiatowym XXXVIII Małego Konkursu oraz w turnieju powiatowym XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”  w Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestników oceniało Jury w składzie: Anna Kistelska, instruktor ds. kultury WOK w Lublinie, i Przemysław Buksiński, aktor, nauczyciel akademicki.  Milo nam poinformować, że nominacje do Wojewódzkiego Konkursu Laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie, otrzymał Jakub Bereza. Do turnieju wojewódzkiego XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Lublinie, zakwalifikował się Marcin Górski.

Tekst na podstawie „Święto poezji MOK 17.03.2019r.” Agnieszka Wójcik-Skiba         fot. Agnieszka Wójcik-Skiba „Głos Świdnika”