Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W piątek 25 listopada w oddziale dziecięcym filii nr 4 MPBP, razem z całym światem obchodziliśmy Dzień Misia. Chętnych do zabawy "świetliczaków" było tyle, że biblioteka musiała "wyjść" na korytarz szkolny ;) W tym roku dzieci poznały prawdziwe historie dwóch niedźwiedzi - niedźwiedzicy polarnej Baśki Murmańskiej, która salutowała samemu Naczelnikowi Piłsudskiemu oraz misia-żołnierza Wojtka, który pomagał polskiej armii m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Oba niedźwiedzie są opisane w bardzo ciekawej książeczce Joanny i Jarosława Szarków z serii "Kocham Polskę" , część "Sławne zwierzaki" - polecamy!


Oczywiście przypomnieliśmy również inne historie o misiach, które można znaleźć na bibliotecznych półkach. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol, Miś Paddington, Niebieska Niedźwiedzica,czy Czarny Nosek - to misie, które kochają i mali i całkiem duzi czytelnicy. Zapraszamy więc, drodzy Czytelnicy, do poszukiwań na bibliotecznych półkach historii o miśkach, które już znacie, ale też i takich, które dopiero zostaną Waszymi przyjaciółmi. Zabawę zakończył quiz o niedźwiedziach, a uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.