Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Dnia 14 listopada uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Laureatem konkursu został Juliusz Frankiewicz z kl. 7d. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Warszawy. Tam, podczas 3-dniowego pobytu laureaci będą zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Powązkowski, a także odbędą dwudniowe warsztaty artystyczne – filmowe oraz muzyczne.


Konkurs został zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego „Powstańcy Warszawscy – Bohaterowie młodego pokolenia”, organizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Głównym celem projektu jest edukacja młodego pokolenia Polaków na temat ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski – w tym wypadku z wydarzeń i bohaterów Powstania Warszawskiego. Projekt ma budować wartości patriotyczne, poczucie dumy oraz wspólnoty narodowej.