Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 13.11.2018 r. uczniowie klasy 2 b gościli pradziadka Natalii Piskorek – Pana porucznika Tadeusza Szkołuta – żołnierza Armii Krajowej, członka Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Niecodzienne spotkanie … Niezwykle rzadko dzieci mają okazję rozmawiać ze swoim pradziadkiem.

Jak często  prawnuki mogą czuć dumę i radość przytulenia się do pradziadka i podzielić się nim z innymi dziećmi?

Jak często można usłyszeć od świadka historii, dlaczego młody chłopiec po ukończeniu 18. roku życia chce walczyć o wolną Polskę. Pan Tadeusz odpowiedział nam na nasze pytania  … „Jak to było…?”

Wartościowe i patriotyczne spotkanie … To opowieść o kolejach losu  młodego człowieka w czasie II wojny światowej i po wojnie, o kolegach, którzy zginęli, o obronie i ukrywaniu się przed Niemcami, a potem przed Sowietami. To było bardzo wartościowe spotkanie z historią ukryte w życiu Pana Tadeusza. Pan Tadeusz kilkakrotnie powtórzył, że najmłodsze pokolenie to kwiat polskości. Oby tak zostało. Dziękujemy Panu Porucznikowi oraz mamie Natalii za zaproszenie swojego dziadka do naszej klasy. Był to dla nas zaszczyt i duma. [EN]