Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W Polsce powstały wspaniałe pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, które przez pokolenia zagrzewały Polaków do walki o wolną Ojczyznę. Również dziś, gdy żyjemy w wolnym kraju, pieśni patriotyczne rozgrzewają w nas miłość do Ojczyzny, są pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę. Dlatego musimy pielęgnować naszą tradycję śpiewania pieśni patriotycznych i piosenek wojskowych, gdyż są one czasem jedyną mogiłą poległych bezimiennych żołnierzy.

7 listopada odbył się w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznych. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie szkoły. Rozległy się takie pieśni jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony”, „ Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”, „Czerwone maki na Monte Cassino” – i wiele, wiele innych. Aż łza kręciła się w oku, jak uczniowie godnie i z wielkim zaangażowaniem śpiewali te pieśni. Była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich.