Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Bardzo udanie rozpoczynają nowy sezon szachowy uczniowie świdnickiej siódemki. W turnieju szachowym zorganizowanym przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej z okazji STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI reprezentacja SP 7 Świdnik zajęła III miejsce. W turnieju wystartowała blisko 30 reprezentacji szkół z województwa lubelskiego (w sumie prawie 100 szachistów - jak przystało na turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Minimalnie lepsi od świdniczan okazali się tylko uczniowie z Zamościa (o jeden punkt) i Lubartowa (o pół

punktu). Adepci królewskiej gry rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas gry 10 minut plus 3 sekundy za każdy wykonany ruch. Turniej oprócz rywalizacji sportowej miał również aspekty wychowawcze i patriotyczne. Uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat „ Historii szachów w początkach niepodległości Polski” i obejrzeli filmy popularno - naukowe.

Skład reprezentacji SP 7 (w nawiasach liczba zdobytych punktów i łączne miejsce, gdyż nie prowadzono osobnej klasyfikacji dla dziewcząt):

Karolina Potaczała (4,5 pkt. 13 m.), Paweł Borowiecki (5 pkt. 6 m.),
Sebastian Lorens ( 5 pkt. 7 m.), Dominik Garbacz (4,5 pkt. 10 m.),
Krzysztof Maszewski (3,5 pkt. 25 m) i Bartosz Winiarczyk (3,5 pkt. 26 m).

Opiekunem był: Ireneusz Keller.