Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Szkolni sportowcy ze Świdnika od lat znajdują się w czubie klasyfikacji wojewódzkiej. Zdecydowanym liderem jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku która wygrała ją aż czterokrotnie.

W ostatnich latach w czołówce zestawień mieściły się również Gimnazja nr 1 i nr 3. Sukcesy są przede wszystkim zasługą uczniów i ich opiekunów, ale również Miejsko-Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, którego prezesem jest Zdzisław Stypiński. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta związek podsumował rywalizację szkół w powiecie za rok 2017/18.
- Dla wielu innych stowarzyszeń w województwie jesteśmy organizacja wzorcową. Solidne podstawy działalności daje nam przede wszystkim finansowe wsparcie ze strony gminy Świdnik, która jest naszym głównym sponsorem oraz starostwa powiatowego. Dzięki tym pieniądzom mamy możliwość rozwiązania problemów logistycznych wynikających z organizacji zawodów i wyjazdów naszych zawodników na wydarzenia poza miastem – mówił Grzegorz Martyniuk, sekretarz M-PSZS.
W ciągu roku szkolnego w zawodach organizowanych w Świdniku startuje ponad 2 tys. dzieci. W całym powiecie odbywa się ponad 80 imprez.
- Ogromnym atutem rozwoju sportu dzieci i młodzieży jest coraz lepsza baza, jaką dysponują szkoły. Na ich obiektach można organizować nie tylko rozgrywki międzyszkolne czy rejonowe, ale również na szczeblu finałów wojewódzkim – tłumaczył Mirosław Tarkowski, przewodniczący komisji zdrowia, sportu i turystyki Rady Miasta.

Współzawodnictwo sportowe szkół za rok szkolny 2017/2018 w kategorii "Igrzyska Dzieci " – rocznik 2006 i młodsze.
1 miejsce - SP 7 Świdnik -1053 pkt.; 2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku- 860 pkt.; 3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku im. T. Kościuszki-795 pkt.; 4 - miejsce SP Bystrzejowice -249 pkt.; 5 miejsce - SP Piaski -245 pkt.; 6 miejsce - SP 4 Świdnik -183 pkt.; 7 miejsce - SP Rybczewice -73 pkt.; 8 miejsce - SP Trawniki -33 pkt.

Współzawodnictwa w kategorii "Igrzyska Młodzieży Szkolnej " – roczniki 2003-2006.
1 miejsce - SP 5 Świdnik - 1270 pkt.; 2 miejsce - SP 3 Świdnik - 1034 pkt.; 3 miejsce - SP Piaski - 465 pkt.; 4 miejsce - SP Bystrzejowice - 367 pkt.; 5 miejsce - SP Rybczewice - 287 pkt.; 6 miejsce - SP 7 Świdnik - 252 pkt.; 7 miejsce - SP Mełgiew - 211 pkt.; 8 miejsce - Gimnazjum Trawniki - 204 pkt.

Współzawodnictwo w kategorii "Licealiada".
1 miejsce - II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku - 656 pkt.; 2 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku - 633 pkt.; 3 miejsce - Zespół Szkół nr 1 w Świdniku -520 pkt.; 4 miejsce –Zespół Szkół w Piaskach - 489 pkt.; 5 miejsce - Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku- 343 pkt.; 6 – ZS Trawniki - 30 pkt.

Artykuł z Głosu Świdnika