Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 13 lutego 2018 roku w siedzibie LUW w Lublinie rozstrzygnięty został konkurs wojewody lubelskiego pt. „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas 4-7) i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112, uwrażliwienie na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za swoje działania i zdrowie/życie innych ludzi, rozwijanie twórczych zdolności młodzieży, zapoznawanie z nowoczesnymi technikami pozwalającymi na tworzenie krótkich form filmowych.

Uczeń klasy pątej naszej szkoły - Maksymilian Mazur zajął trzecie miejsce! Z rąk wojewody lubelskiego Przemysław Czarnka otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

 

Wojewoda lubelski zwracając się do zebranej w siedzibie LUW w Lublinie młodzieży lubelskich szkół powiedział: – Istotne jest byśmy każdego roku uświadamiali sobie jak ważną rzeczą jest umiejętność wezwania pomocy, ale także, że nie można z tego numeru korzystać bez uzasadnienia.

 

Mamy nadzieję, że zaangażowanie Maksa zwróci uwagę wszystkich naszych uczniów na ten poważny i trudny temat.

 

Fragmenty tekstu i zdjęcia zostały użyte ze strony: http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/obchody-europejskiego-dnia-numeru-alarmowego-112