Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 6. grudnia 2017 r. uczniowie klasy 1 b w mikołajkowym nastroju wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Głównych cel to: Teatr im. H. Ch. Andersena i koncert mikołajkowy w FL.

W teatrze dzieci obejrzały fragment nowego spektaklu. Miały możliwość porozmawiać ze scenografem, reżyserem oraz aktorami. Było to niecodzienne poznanie pracy aktorów „od kuchni”. Dużą radość sprawił nam pan odpowiedzialny za oświetlenie. Mogliśmy podziwiać, w jaki sposób fantastycznie można „grać” światłami. W Filharmonii Lubelskiej chcieliśmy wysłuchać koncertu mikołajkowego. Tym razem była to raczej bardzo ciekawa … lekcja muzyki. W pięknej scenografii pani prowadząca z zaangażowaniem zapraszała na scenę grupy dzieci do aktywnego słuchania muzyki. Dzieci poznały wygląd i brzmienie organów. Wysłuchały kilku utworów muzycznych. I już. Zabrakło magii spotkania z muzyką, wysłuchania pięknej klasycznej muzyki w zaczarowanym dźwiękami miejscu.

Ps. W teatrze najbardziej dzieciom podobał się „atak” ptaków na widzów (czyli na nich), w filharmonii rzuty papierowymi śnieżkami na scenę. Znak czasów?  [EN]