Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 1. grudnia 2017 r. uczniowie klasy 1 b i oddziału 3M wybrali się na niecodzienną wycieczkę. Pierwszy cel to pokaz ryb słodkowodnych w akwarium o pojemności 21 000 litrów wody (!).

Współpraca z rodzicami to sama korzyść. Tatuś z pasją wędkarską to skarb. Z inicjatywy Pana Roberta Świerszcza (3M) mogliśmy zobaczyć „nos w wąs suma” mnóstwo ryb słodkowodnych. Z nosem przy szybie akwarium pływające ryby działają na oglądających kojąco i zachwycająco.

Krótki wykład o rybach (karaś, płotka, sum, szczupak i …) i o wędkarstwie spowodował 100% zrozumienia dla wodnej pasji … sportowej. PRZED rybami …

Po drodze wstąpiliśmy do Aqua Lublin. Tam podziwialiśmy głębię basenu, tym razem z nosem przy szybie … szklanej ściany pływalni. Następnie dzieci dzielnie wdrapały się na szczyt trybun, podziwiając z góry kilku dzielnych pływaków. Głębokość basenu to 3 m 70 cm. Z żalem opuściliśmy nowoczesny obiekt sportowy.

Podpowiedź: można tam wrócić na relaksacyjno-sportowy wypad rodzinny;) Polecamy! Potem ryby … O tym wyżej.

PO rybach …

Ostatnim celem naszej wycieczki był Stadion Arena Lublin. Na miejscu przewodnicy przeprowadzili nas m.in. przez sale konferencyjne dla mediów, salę prezydencką (czytaj: dla VIP-ów), restaurację, szatnię, trybuny dla VIP-ów i płytę boiska z prawdziwą soczyście zieloną murawą. Pamiętajmy, VIP-em jesteśmy niezależnie od specjalnych wejściówek …;) Uff! Sporo? Tak, ponieważ szkoła to nie tylko uczenie się w ławkach. Uczymy się w każdym miejscu i zwykle nieustannie;) Wystarczy uczestniczyć, słuchać, uważać, otwierać uszy, oczy i czasami … buzie (najczęściej z zachwytu). [EN]