Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 12 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w Szachach. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 osób. Zawody rozegrano systemem „szwajcarskim”, na dystansie 7 rund. Czas gry dla zawodnika wynosił 10 minut. W gronie szachistów byli uczniowie reprezentujący prawie wszystkie poziomy klas. Począwszy od najmłodszych; Mateusz Malec (klasa 0A), do uczniów i uczennic klas 7. Całe podium zdominowali jednak uczniowie z klas 4, którzy uczestniczyli będąc w klasach młodszych w zajęciach projektu „ Edukacja przez Szachy w Szkole”. Pierwsze miejsce nie doznając żadnej porażki zajęła

Karolina Potaczała (4A), na drugim miejscu uplasował się Adam Zborowski (4E), na trzecim natomiast Krzysztof Maszewski (4B). Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe medale, oraz słodkie niespodzianki (czekolady), a najlepszą trójką zawodników dodatkowo uhonorowano okazałymi pucharami. Nagrody wręczał dyrektor szkoły pan Piotr Bogusz. Zawody sędziował nestor szachów świdnickich pan Zdzisław Marciniak, a organizatorem był Ireneusz Keller.

Wszyscy uczestnicy turnieju w porządku alfabetycznym:

BOCHNIAK ELŻBIETA 7D, BOLIBOK WOJCIECH 4A, BOROWIECKI, PAWEŁ 7D, DUDZIK MATEUSZ 1A, EKIERT JAKUB 4A, GADOMSKI KAJETAN 1C, GARBACZ DOMINIK 5A, HAWRYSZ JAN 1A, KAJETAN DACA 6B, KASPEREK OLIWIA 4B, KOSZOWSKA ALICJA 1B, KRAMARZ MARIA 5A, KRÓLIK SEBASTIAN 5A, KULCZYCKI JAN 1A, KUSIŃSKI PATRYK 1A, LORENS SEBASTIAN 7B, MAJCHRZAK FRANCISZEK 1M, MALEC MATEUSZ 0A, MASZEWSKI KRZYSZTOF4B, NAJDA BARTOSZ 4A, NÓŻKA WOJCIECH 4A, NUŻKA STANISŁAW 6A, PODOLAK SZYMON 4B, POTACZAŁA KAROLINA 4A, PRZYBYSZ KRZYSZTOF 1B, SŁOMKA ANTONI 4B, SMYK KLAUDIA4B, SOWA MICHAŁ 5A, WINIARCZYK BARTOSZ 4B, ZAN FILIP5A, ZBOROWSKI ADAM 4E