Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 22.11.2017r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbył się II etap zawodów pływackich. W Rejonowych Igrzyskach Dzieci wzięły udział dwie sztafety pływackie oraz zawodnicy biorący udział w zmaganiach indywidualnych. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy VD o profilu pływackim. Zarówno sztafeta dziewcząt ( w składzie: Magda Kaczyńska, Tosia Filipek, Ola Kaczyńska, Gabrysia Kołodziejczyk, Wiktoria Nierojewska, Ania Wojtysiak-Wojtczak ) jak i chłopców ( w składzie: Ignacy Guz, Michał Czeczko, Jakub Trześniak,

Bartosz Wołowiec, Franciszek Tatarczak, Bartosz Śliwiński ) zajęła wysokie III miejsce zdobywając brązowe medale.

Awans do zawodów wojewódzkich uzyskali uczniowie zdobywający odpowiednio miejsca:
w stylu motylkowym:

II miejsce – Paulina Bryk
III miejsce – Antonina Filipek
III miejsce – Michał Czeczko

w stylu grzbietowym:

II miejsce – Gabriela Kołodziejczyk

w stylu klasycznym:

III miejsce – Oliwia Baryła

w stylu dowolnym:

III miejsce – Magdalena Kaczyńska.

Zawody wojewódzkie odbędą się 7.12.2017 r. w Lublinie.
Opiekunowie zawodników: Waldemar Wasil, Anna Kowalska