Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W niedzielę 12.11.2017 r. ” podczas XVIII Przeglądu Piosenki Patriotycznej (w MOK-u) uczniowie klasy pierwszej „b” jako klasowy zespół wokalny „Orlęta” zaprezentowali utwór pt. „Flaga”.

Rozpoczynając setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli w postawie patriotycznej wyśpiewać piosenkę o jednym z naszych symboli narodowych. O fladze. O biało-czerwonej, „Biel razi w oczy, czerwień się żarzy na najpiękniejszym z polskich sztandarze”. Wyśpiewując niełatwy tekst można okazać dumę i radość z bycia Polakiem. Małym i dużym. Gratulacje! Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w sprawny przebieg niedzielnego występu „Orląt”.

Im więcej zaangażowania Rodziców, tym większa radość dla Dzieci. Brawa! [EN]