Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniu 9.11.2017 r. uczniowie klasy pierwszej „b” wyruszyli do Lublina. Cel – Muzeum Wsi Lubelskiej oraz warsztat „Budujemy Lublin”. Polecamy!

Jesienny krajobraz lubelskiego Skansenu przenosi nas w czasie i przestrzeni. Czas zwalnia. Przenosimy się w daleką przeszłość. Podczas klimatycznego warsztatu pierwszaki dowiedziały się, w jaki sposób mogli żyć nasi lubelscy przodkowie.

Co jedli, w jaki sposób przygotowywali posiłki, czym się zajmowali” Jeżeli w ciągu zaledwie dwóch lekcji szkolnych można dowiedzieć się wiele o historii, to był to właśnie ten czas. Skupienie i aktywność potwierdziły, że podczas warsztatu dzieci chętnie się uczyły. Ot, taka szkoła, tylko inaczej;)
A potem …

grabienie liści, odwiedziny w stajni, poszukiwanie zwierząt hodowlanych, buszowanie w terenie. Ciekawość dziecięca nie zna granic, a my, dorośli, możemy takiej postawy od nich się uczyć.  [EN]