Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Mijający weekend niesie za sobą dwa siatkarskie wydarzenia, które gościły na obiektach sportowych naszej szkoły. W sobotę 14 października 2017 r. w hali sportowej SP 7 odbyły się konsultacje dla chłopców z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Jest to program do którego w tym roku przystąpiła nasz szkoła. Zgrupowanie odbyło się dla dwóch roczników, 2003 i 2004. Wśród dwudziestu powołanych zawodników z rocznika 2004 znalazło się siedmiu uczniów naszej szkoły i są to: Mateusz Pyda, Szymon Pietrzak, Jakub Nowik, Mateusz Zwierzański, Bartłomiej Skorek, Daniel Banaszek, Radosław Dyzma. Obydwie

Kadry Województwa Lubelskiego S.O.S. przygotowują się do udziału w turnieju regionalnym, który rozegrany zostanie 18-19.11.2017 w Nowym Dworze Mazowieckim. Zajęcia obserwowane były przez Adama Nowika (koordynatora regionalnego całego projektu) oraz Piotra Olejarnika (koordynatora wojewódzkiego). Natomiast w niedzielę 15 października naszą halę odwiedzili niecodzienni goście a mianowicie lecąca do Izraela na mecz Ligi Mistrzyń drużyna Developres SkyRes Rzeszów, która w najbliży wtorek rozegra pierwszą rundę kwalifikacyjną do tych rozgrywek z zespołem Hapoelem Kfar Saba. Przed wylotem na to spotkanie zawodniczki z Rzeszowa miały na naszej hali otwarty trening, w którym uczestniczyli uczniowie naszych klas sportowych.