Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W piątek 10 XI 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły – Żołnierzy Armii Krajowej. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klas 5 c, 4 c, 3 d pod kierunkiem p. E. Walentowicz, p. A. Witkowskiej, p. K. Kondrackiej. Uczniowie przypomnieli jak Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.
Piękne pieśni patriotyczne zaśpiewał zespól wokalny oraz solistki Alicja Tarnowska. Gabriela Gumieniak. przygotowane przez p. D. Rudzińską.


Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Im zawdzięczamy wolność - żołnierzom Armii Krajowej”, do którego zgłoszono ponad 300 prac. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody.
Rozstrzygnięto również szkolny konkurs wiedzy o Armii Krajowej. Wyróżnieni uczniowie w nagrodę pojadą na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.
W uroczystości wzięli także udział kombatanci Armii Krajowej - por. Jan Duda i por. Tadeusz Szkołut.