Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Duży bagaż doświadczeń i zdobyte kategorie szachowe to plon wyjazdu najmłodszych szachistów SP 7 Świdnik na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych klas I-III . Turniej odbywał się w dniach 3 - 7 maja 2017r. w pięknie położonym nowoczesnym ośrodku Polanika w miejscowości Chrusty powiat Zagnańsk koło Kielc.


Młodzi adepci królewskiej gry rozegrali w sumie aż 126 partii w turnieju drużynowym i dodatkowym turnieju indywidualnym. Bilans to: 62 wygrane, 9 remisów i 55 przegranych.
Dobre wyniki pozwoliły uzyskać kategorie szachowe. Najwyższą III kategorię zdobyła Karolina Potaczała, pozostali uczestnicy IV i V stopień szachowego wtajemniczenia.
Należy dodać, iż zawody były zorganizowane w pełni profesjonalnie jak przystało na rangę Mistrzostw Polski. Partie były transmitowane on-line, co pozwoliło śledzić zmagania przy szachownicach wszystkim bliskim zainteresowanym przebiegiem gier i dostarczało nie lada emocji.
Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje. Dzieci mogły zwiedzić bardzo atrakcyjne oceanarium, skorzystać z atrakcji dmuchanego miasteczka i obejrzeć „Park Miniatur”. Zorganizowano również ognisko z pieczeniem kiełbasek i dyskotekę.
Reprezentanci „7” to uczniowie klas trzecich objęci projektem” Edukacja przez Szachy w Szkole”: Karolina Potaczała, Klaudia Smyk, Krzysztof Maszewski, Bartosz Winiarczyk, Adam Zborowski, Bartosz Najda i Szymon Podolak.