Relacja z wycieczki do Warszawy

23 marca 2017r. o godz. 17.30. wyruszyliśmy do Warszawy. Jechaliśmy dużym autokarem, chociaż było nas zaledwie 20 osób, a z paniami i kierowcą 23. Pani Matuszewska zorganizowała ten wyjazd dla osób, które wyróżniły się w konkursie plastycznym lub wiedzy o Armii Krajowej. Pojechali na niego uczniowie klasy 6a, 6b, 6c i 6d.

O godzinie 11.30. zaczęliśmy zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego, oprowadzani przez panią przewodniczkę. Chodziliśmy kanałami, widzieliśmy zrzuty i aliancki samolot, a na koniec obejrzeliśmy film "Miasto ruin". W między czasie można było zbierać kartki z kalendarza, które opisywały poszczególne dni powstania. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Razem z panią przewodniczką zwiedziliśmy pierwsze piętro budynku. Widzieliśmy obraz Jana Matejki konstytucja 3 Maja, pokoje prywatne króla Stanisława Augusta, berło i miecz koronacyjny, urnę z sercem Tadeusza Kościuszki, sale obrad sejmu i miejsce uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wiele, wiele innych ciekawych miejsc. Do Świdnika wróciliśmy ok. 20.00. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

Ela Bochniak i Zuzia Osek - 6c