AMN: warsztat grudniowy – „Sherlock Holmes”

W dniach 12-16. grudnia 2016 r. większość uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach z kryminalistyki … .

Tym razem dzieci z zerówek oraz uczniowie klas I-VI wchodząc w rolę, znanego dorosłym, detektywa Sherlocka Holmes’a poznawały i badały dziedzinę niezwykle w rozpoznawaniu tożsamości. Zatem „stemplowały” własne linie papilarne, uczestniczyły w odlewie odciski śladu buta (włamywacza), sprawdzały pod mikroskopem mikroskopijne dowody przestępstwa oraz poznały portret pamięciowy sprawcy włamania. I na koniec odkryły, kto włamał się do akwarium:)
Chociaż dzisiaj w świecie wirtualnym pozostawiamy po sobie mnóstwo śladów swojej obecności, warto pamiętać o śladach zostawianych w świecie rzeczywistym.

To już było:

wrzesień – „W królestwie mrówek”;

październik – „Świat w kropli wody”;

listopad – „Sherlock Holmes – warsztaty z kryminalistyki”.

Już wkrótce:
styczeń – „Zadziwiająca różnorodność świata zwierząt”;

luty – „Historia elektryczności – warsztaty fizyczne”;

marzec – „Kosmos w planetarium”

i ciąg dalszy nastąpi;) [EN]