Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 9.03.2017 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-VI,

w którym wzięło udział 107 recytatorów.

Celem konkursu było: popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Konkurs zorganizowany został w dwóch grupach wiekowych:

uczniowie klas 0- III

uczniowie klas IV – VI

Uczniowie przygotowali na konkurs jeden wiersz lub fragment prozy znanych polskich poetów i pisarzy: A. Mickiewicza, M. Konopnickiej, J.Tuwima, J.Brzechwy, W.Chotomskiej, D.Gellner,D.Wawiłow, N.Usenko, E.Rozdoby, L.Sulimy Ciundziewickiego, M.Strzałkowskiej, M.Wojtyszko, K.Makuszyńskiego, I.Jurgielewiczowej, M.Musierowicz i innych.

Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Ciołek, Elżbieta Kosacka, Małgorzata Kozłowska, biorąc pod uwagę dobór repertuaru(jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia:

Laureaci klas 0-III

Gabriela Misiurek , Aleksandra Chęć, Katarzyna Wołyniec, Natalia Stachyra, Zuzanna Apanasienko, Karolina Śliwińska, Aleksandra Szymuś, Aleksandra Kramek, Wiktoria Dąbska

Wyróżnienia otrzymali:

Michalina Królik, Aleksandra Kowalczyk, Wojciech Woźniak, Zofia Broda, Karolina Borzęcka, Wiktoria Łagoda, Milena Kulikowska, Aleksandra Kosacka, Natalia Kusy, Michał Szyszło, Marika Leziak, Emil Sidor, Paweł Sobczak, Lena Pazdrak, Marianna Skuza, Jakub Wysokiński, Jagoda Smus, Rozalia Królik, Martyna Mazuryk

Laureaci klas IV-VI

Marcin Górski, Maksymilian Sawicki, Wiktoria Kożuch, Marta Lorek

Wyróżnienia otrzymali:

Konstancja Gadomska, Wiktoria Gołębiowska, Franciszek Jankowski, Bogusz Skuza, Kaja Kotowska, Natalia Ostrzyżek, Paweł Bogusz, Paweł Mierzicki.

Komisja konkursowa wytypowała do Turnieju Powiatowego następujących recytatorów: Gabriela Misiurek, Aleksandra Szymuś, Marcin Górski, Maksymilian Sawicki, Wiktoria Kożuch.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym w konkursie recytatorskim składamy gratulacje,

uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów.