Lekcja w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Dnia 12 grudnia uczniowie klasy 5b wraz z opiekunami odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Uczestnicy wycieczki przez dwie i pół godziny zwiedzali to magiczne miejsce.  Przewodnikiem grupy była pani Anna Nowak – aktorka tutejszego teatru. Opowiedziała ona uczniom o historii tego miejsca i o ludziach , dzięki którym  powstał lubelski teatr.

Swoją opowieść pani Anna Nowak przeplatała licznymi anegdotami, zabawnymi historyjkami. Podczas zwiedzania uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć wiele miejsc, które dla widza są zazwyczaj niedostępne np. rekwizytornię, garderoby, szwalnię, salę prób. Niektórzy uczniowie mierzyli maski teatralne, nakładali profesjonalne peruki , a także próbowali swych sił w tworzeniu efektów dźwiękowych.

Wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy  była niezwykle ciekawa i pouczająca.

 

 

Oto co na  temat wycieczki mówią sami uczniowie:

 

Historia teatru , opowiedziana przez panią Annę Nowak, bardzo mnie zadziwiła.

Wiktoria Rumczyk

 

 

Podobało mi się, kiedy założyłam szatę królewską. Poza tym, wykorzystując różne urządzenia,  mogliśmy usłyszeć szum wiatru i odgłos błyskawic. 

Ola Słomka

Opowiadania pani Anny były bardzo ciekawe i śmieszne. Najbardziej podobała mi się historia o wywoływaniu duchów w teatrze.

P.M.

Najbardziej podobał nam się balkon, z którego mogliśmy podziwiać scenę.

Dagmara Krupińska  i Dorotka Orzeł

Dowiedziałem się,  kto to jest inspicjent.

Paweł Bogusz

Najbardziej utkwiła mi w pamięci zapadnia prowadząca do rekwizytorni i pani przewodnik, ponieważ w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o teatrze.

Przemek Pańczyk