Wizyta klasy 3 M u Pana Burmistrza

Uczniowie klasy 3M tym razem znaleźli się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W dniu 2 grudnia złożyli wizytę Burmistrzowi Miasta Świdnik, panu Waldemarowi Jaksonowi.

Mieli na celu poznać miejsce pracy głowy miasta oraz specyfikę jego pracy, a skończyło się na wywiadzie przeprowadzonym z pan burmistrzem, których potraktował bardzo poważnie swoich gości – jak petentów i odpowiadał ciekawie i wyczerpująco na przeróżne pytania, m.in. jakim był uczniem, jak mówiła do niego mama, czym się bawił w dzieciństwie, jego pierwsza zabawka, jak dawniej wyglądał Świdnik, jaki uprawiał sport, jakie teraz ma hobby, czy lubi swoja pracę, ile lat jest na tym stanowisku, czy trudno zostać burmistrzem, czy dostaje jeszcze prezenty na mikołajki, itd. Pytań było całe mnóstwo.
To ostatnie pytanie łączyło się z podarunkiem za życzliwość i poświęcony czas dzieciom. Wręczyły odręcznie napisany list z podpisami i obrazkiem o następującej treści:

Szanowni Panie Burmistrzu

i Pan może zostać Świętym Mikołajem

dla świdnickich dzieci

i dlatego prosimy o:

 *górkę saneczkową

*park linowy

*audiobook w bibliotekach

*miejskie rowery dla dzieci

*basen przy Siódemce

Dziękujemy za wszystko, co było Pana udziałem, co jest i co będzie. Życzymy zdrowia i grzecznych dużych dzieci i tych małych. 

Z pozdrowieniami

 Montessorki z 3M

Podziękowań nie było końca. Były krówki z supełkiem, notesiki i długopisy, książeczki, pamiątkowe zdjęcia na ściance i piosenka „Dziękujemy”. To była świetna lekcja obywatelska i postawa uczniowska.