Palmy i daktyle w klasie 3 M
Za oknem zimno i prószy śnieg, a w klasie 3M poczuło się powiew tropików. A to za sprawą mamusi naszego Tomka, która przeniosła nas swoimi opowieściami na Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej na największą z hiszpańskich wysp - Teneryfę.
 

 Dzieci znalazły na mapie to miejsce na Ziemi, poznały strefę zwrotnikową i temperatury tam panujące, dotknęły skały wulkanicznej, zobaczyły czarny piasek z plaż, posłuchały o uprawie bananów, widziały kij bambusowy, posmakowały przesłodkich daktyli, pomarańczy i oczywiście cukierków kokosowych i bananów. Montessorkom zapadły w pamięć występy delfinów oraz egzotyczna roślinność.

Od dzisiaj wiedzą jak wygląda drzewo smocze ociekające czerwoną żywicą, bananowiec i jego kiść, że czarny banan jest jadalny, gdzie i jak rośnie pieprz, pod jaką palmą można znaleźć daktyle, co rośnie w ogródkach zamiast jabłoni. Pewnie jesteś ciekawy, to przyjdź do 3M, a się dowiesz więcej szczegółów.
To już kolejna ciekawa lekcja prowadzona przez rodziców. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne. /D.W/