Narodowe Święto Niepodległości i Święto Patronów w naszej szkoły

 Jak każdego roku uroczyście, historycznie, z nutką nostalgii i z wielką wdzięcznością obchodzimy 11 Listopada. Pamiętamy o Święcie Niepodległości oraz o Tych, dzięki którym otrzymaliśmy wolność. Pamiętamy o naszych Patronach – Żołnierzach Armii Krajowej.

W dniu 10. listopada w naszej szkole odbyły się główne uroczystości patriotyczne dla gości, nauczycieli oraz uczniów. Prezentację literacko-muzyczną przygotowali uczniowie klasy III d, V b i VI c oraz chór szkolny, pod opieką i kierunkiem nauczycielek, Pań: Barbary Szychowicz, Agnieszki Wilczopolskiej, Moniki Lorek oraz Doroty Rudzińskiej.
Oprawę plastyczną stanowiły liczne prace konkursowe naszych uczniów oraz dzieci z innych placówek świdnickich.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy uczniom nagrodzonym oraz wyróżnionym w konkursie historyczno-plastyczny „Im zawdzięczamy wolność – Żołnierzom Armii Krajowej”. Również i w tym roku uczniowie wyrazili swoją miłość do Ojczyzny poprzez twórczość plastyczną.
Szkolnym uroczystościom rangi nadaje fakt, że po raz pierwszy w historii naszego miasta w dniu 11.11.2016 r. gościmy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę. [EN]