Zerówka „A”: Wyjazd do Filharmonii Lubelskiej

 W dniu 10.11.2016 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w koncercie „A to Polska właśnie” …

„Czym skorupka za młodu …”. Jak ważne i niełatwe jest uczenie się historii  wiedzą dorośli:)

 Uczenie się historii Polski już od najmłodszych lat jest nie lada wyzwaniem. Ale ... na pewno jest to możliwe.

 W koncercie patriotycznym prezentowanym przez Filharmonię Lubelską młodszym i starszym słuchaczom oraz widzom zaprezentowano polskie tańce (poloneza, mazura i krakowiaka) oraz kilka pieśni patriotycznych. A wszystko okraszone zostało historycznym komentarzem narratora (treści skierowane bardziej dla starszych;). Nasze 6-latki z radością włączyły się do wspólnego śpiewania piosenki „Serce w plecaku”, bo ... czym skorupka za młodu. [EN]