Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

SCORPIONSi - NAJLEPSI

W dniu 27 lutego 2018 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w Szachach. Rywalizowały klasy pierwsze i oddzielnie drużyny z klas 4 – 7. W zawodach rozegranych systemem „każdy z każdym”, łącznie wystartowało 10 drużyn. Cztery w kategorii klas pierwszych i sześć z klas starszych. Drużyny składały się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Czas gry dla zawodnika wynosił 12 minut. W rywalizacji na poziomie klas pierwszych od wyników

ważniejszy był udział, gdyż najmłodsi adepci królewskiej gry zaledwie od kilku miesięcy objęci są programem „ Edukacja przez Szachy w Szkole” i dopiero stawiają pierwsze kroki w szachowym królestwie. Niemniej jednak zaprezentowali już spore umiejętności, dlatego też nagrodzono wszystkich okolicznościowymi medalami i pamiątkowymi dyplomami, otrzymali również czekolady.
W grupie klas starszych rywalizacja była bardzo wyrównana i losy poszczególnych miejsc ważyły się do ostatniej rundy. Ostatecznie zwyciężyła drużyna pod nazwą: SCORPIONS w składzie: Karolina Potaczała, Klaudia Smyk, Krzysztof Maszwski i Paweł Borowiecki. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy 5A: Maria Kramarz, Alicja Opalińska, Dominik Garbacz i Michał Sowa. Trzecie miejsce zajęła Drużyna „X”, w której występowali: Elżbieta Bochniak, Natalia Przybysz, Sebastian Lorens, Adam Zborowski oraz rezerwowy: Kajetan Daca.
Kolejne miejsca zajęły:
4. Klasa 4A: Maria Nowik, Małgorzata Kukawska, Bartosz Najda, Wojtek Nóżka i Oliwia Kapitan.
5. Klasa 5 B: Oliwia Kasperek, Martyna Szachkulian, Bartosz Winiarczyk i Szymon Podolak.
6. Drużyna … (Trzy kropki): Maja Czajka, Joanna Trześniak, Antoni Słomka Stanisław Nużka i Przemysław Pańczyk.
Wszystkie zespoły nagrodzono dyplomami z imiennymi składami. Pierwsze trzy zespoły odebrały medale w odpowiednich kolorach złotym, srebrnym i brązowym i dodatkowo zwycięska ekipa otrzymała puchar.

Organizatorem turnieju był: Ireneusz Keller.