Zabawy z ekologią

Dnia 27 kwietnia w świetlicy odbyła się impreza „Zabawy z ekologią”. Imprezę przygotowały i prowadziły: Anna Andrejas, Małgorzata Kozłowska i Bożena Mańka. Uczestnikami „Zabaw z ekologią” byli uczniowie klas pierwszych i drugich oraz oddziałów Montessori.

Spotkanie z ekologią rozpoczęło się piosenką pt. „Moja planeta” w wykonaniu uczniów przebranych w barwne stroje motyli, biedronek, żabek. Następnie dzieci wypowiadały się na temat zanieczyszczenia środowiska, które przyczynia się do wyginięcia niektórych gatunków zwierząt i roślin.

Dzieci chętnie uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: wyścig w workach, nawlekanie rolek na sznurek na czas, slalom z rolkami, wyścig „żabek”, „motyli” i „biedronek”.

Uczestnicy odpowiadali także na pytania przygotowane dla prawdziwych przyjaciół przyrody:

Jak należy się zachowywać w lesie, który jest domem dla zwierząt? Jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel przyrody w lesie, by nie zniszczyć roślin, a zwłaszcza tych pod ochroną? W jaki sposób i dlaczego należy segregować śmieci?

Na zakończenie dzieci złożyły przysięgę ekologa, zapewniając ,że będą dbały o przyrodę, o nasze wspólne dobro.

Dekalog ekologa:

1. Będę dbał o rośliny.

2. Będę chronił zwierzęta.

3. Będę chronił wodę.

4. Będę dbał o czyste powietrze.

5. Będę chronił glebę.

6. Będę oszczędzał prąd elektryczny.

7. Będę oszczędzał „ciepło” w mieszkaniu.

8. Będę oszczędzał zakupione towary.

9. Będę właściwie wykorzystywał odpady.

10. Będę segregował śmieci.

001 zabawy z eko
002 zabawy z eko
003 zabawy z eko
004 zabawy z eko
005 zabawy z eko
006 zabawy z eko