Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny”- to kolejna impreza integracyjna, która odbyła się dnia 23 marca 2017r. w świetlicy dla klas 0, I, II i oddziałów Montessori.

 Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem i piosenką „Pani Wiosenko” w wykonaniu świetliczków, które z radością powitały Panią Wiosnę. W dalszej części imprezy dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkursach ruchowych i umysłowych.

 Świetliczki odgadywały zagadki o tematyce wiosennej oraz ukryte nazwy warzyw, zbierały kwiaty na czas, odróżniały zdania prawdziwe o oznakach wiosny od fałszywych, rozwiązywały krzyżówkę, uczestniczyły w zabawie ruchowej „słońce i burza”.
W kalamburach dzieci przedstawiały ruchem i gestem gry i zabawy, w które lubią bawić się wiosną, często były to także ulubione zabawy rodziców (gra w klasy, gra w gumę, „wyścig pokoju”).

 Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, dzieci kibicowały swoim koleżankom i kolegom, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez wychowawców konkursach
i zabawach.

 Spotkanie 4 grup świetlicowych na „Powitaniu Wiosny” zakończyło się wspólnym tańcem
i śpiewaniem piosenki „Maszeruje wiosna”.