Barwy jesieni

 

Podczas trwania tygodnia „Barwy jesieni” w świetlicy szkolnej dzieci z klas 3M, II A i II D rozmawiały na temat jesieni. Uczniowie wymieniali, z czym kojarzy im się jesień, jakie są jej oznaki, charakterystyczne cechy dla tej pory roku oraz za co można lubić jesień. Dzieci poznały wiersz H. Zdzitowieckiej pt. „Za co lubimy jesień?” oraz opowiadanie A. Mikulskiej pt. „Pani Jesień”. Odczytywały także wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” z podziałem na role.  Zajęciom towarzyszyły liczne zabawy muzyczno-ruchowe m.in. „Kasztanki”, „Pada pada deszczyk”, „Wiewiórki”. Dzieci z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych uczyły się piosenki pt. „Jesienna pogoda” oraz poznawały nowe zabawy w kole. Pod pieczą wychowawcy świetlicy zrobiły pierwsze jesienne dekoracje sal, czyli jesienne kolorowe liście oraz przestrzenne dynie. Tydzień zakończono krzyżówką oraz zagadkami o tematyce jesiennej.