Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Wersja kontrastowa

Zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej po 25 maja 2020r.

1. Biblioteka szkolna nie prowadzi wypożyczeń książek od 25 maja do odwołania.
  2. Nauczyciele bibliotekarze ustalają z wychowawcami klas zasady zwrotu książek
    i podręczników do biblioteki szkolnej.
  3. Nauczyciele bibliotekarze przekazują wychowawcom klas listę wypożyczonych przez uczniów książek i podręczników.
  4. Wychowawca powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny o terminach zwrotów książek i podręczników.
  5. Nauczyciel bibliotekarz udostępnia rodzicom i uczniom adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu kierowania zapytań o książki
    lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń.
  6. Od 25 maja uczniowie/opiekunowie mogą zwrócić książki w godzinach od 12:00 do 14:00 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  7. Osoby zwracające książki wchodzą i wychodzą do szkoły tylko drzwiami od strony parkingu i udają się bezpośrednio do biblioteki.
  8. Uczniowie klas 8 oddają podręczniki szkolne w dniu 19 czerwca według harmonogramu ustalonego z wychowawcami w godzinach od 9 do 14.
  9. 15 czerwca, 22-25 czerwca podręczniki oddają uczniowie klas 1-7 według wcześniej ustalonego harmonogramu w godzinach od 9 do 14.
  10. Wychowawcy klas przypominają uczniom i rodzicom zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
  11. Podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani odkupić.
  12. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce i rękawiczkach.
  13. Oddane książki pozostają w kwarantannie przez 3 dni w wyznaczonym do tego miejscu.
  14. Stanowisko przyjmowania zwrotów znajduje się przy drzwiach wejściowych do biblioteki, osłonięte przesłoną ochronną. Zwracane książki uczeń/rodzic podaje pojedynczo poniżej linii przesłony ochronnej.
  15. Użytkownicy zobowiązani są do zachowania dystansu co najmniej 2 metrów pomiędzy sobą.