Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się I Pokazy Chemiczne Kola chemicznego dla młodszych dzieci z klas I-III.
Uczniowie w składzie: Iga Łobińska, Nikola Dzwonkowska, Narina Manukyan, Kaja Kotowska, Konstancja Gadomska, Izabela Król, Dagmara Krupińska, Paweł Szydło, Marcin Górski i Franciszek Jankowski wykonali doświadczenia pokazowe dla uczniów klas I-III. Młodzi chemicy pokazali koleżankom i kolegom z klas I-III między innymi reakcje spalania magnezu, otrzymywania wodoru w reakcji aktywnego metalu z kwasem, działanie wskaźników chemicznych w roztworach o różnym odczynie pH oraz umożliwili im zbadanie właściwości zestalonego tlenku węgla (IV) nazywanego "suchym lodem".

17 maja 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych podsumowali projekt "Baśniowe światy braci Grimm". Projekt składał się z trzech etapów: warsztatów edukacyjnych z języka niemieckiego, konkursu oraz krótkich przedstawień teatralnych. Do projektu włączyły się Panie Urszula Cygan i Anna Wiśniewska z biblioteki szkolnej oraz Pani Katarzyna Kolanicka. W piątek uroczystość rozpoczęła Pani Anna Skoczeń, koordynator projektu, wręczeniem dyplomów i nagród konkursowych. Wszystkim nagrodzonym gratulował Pan Dyrektor Piotr Bogusz. Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja trzech sztuk teatralnych: Czerwonego Kapturka, którego zaprezentowała grupa uczniów z klasy 8c; Jasia i Małgosi, w wykonaniu klasy 8d; oraz Kopciuszka, w roli której wystąpili uczniowie klasy 8a. Wszystkim występującym dziękowali nauczyciele oraz Pani Dyrektor Grażyna Kwiecińska. Nie obyło się także bez niespodzianki. Pani Anna Skoczeń zaprosiła, bowiem do oglądania nietypowego Czerwonego Kapturka w wykonaniu samych nauczycieli.

Kacper NIE PODDAJEMY SIĘ! Walczymy dalej! Ty potrzebujesz Nas, a My Ciebie!

Przedłużamy zbiórkę w szkole na cały tydzień!

Wszystkim, którzy już okazali pomoc dziękujemy. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Przez cały tydzień zbieramy pieniądze do puszek na terenie szkoły.

W tym samym czasie będzie prowadzony na ten sam cel kiermasz drobiazgów wykonanych przez naszych uczniów.

21 i 22 maja - w holu głównym szkoły (na parterze) od 16.30 będzie odbywała się dodatkowa zbiórka do puszek.

Walczmy ponownie, razem, dla Kacpra!

https://www.siepomaga.pl/kacper-drzazga

W bieżącym roku szkolnym klasy siódme wzięły udział w Szkolnym Konkursie Geograficznym. A oto zwycięzcy:

1 miejsce: Julia Lato 7D
2 miejsce: Amelia Szubartowska 7 D
3 miejsce: Szymon Łukasiewicz 7D

Kacper po raz kolejny musi podjąć walkę z białaczką. Zostały niespełna dwa tygodnie na zebranie wielkiej kwoty, dlatego
16 maja (czwartek) w naszej szkole wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy.
W dniach 24-26 maja nauczyciele wraz z uczniami będą zbierać w markecie Kaufland na leczenie Kacpra.

Walczmy ponownie, razem, dla Kacpra!

https://www.siepomaga.pl/kacper-drzazga