Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

10 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się XVII Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią”. Jego organizatorem było Centrum Usług Społecznych. Z naszej szkoły w wydarzeniu wzięły udział dwie grupy teatralne: "Fabryka fantazji" prowadzona przez Justynę Lewczyk i Małgorzatę Kozłowską oraz "Siódemka na Scenie" pod kierunkiem Agnieszki Widzińskiej i Karoliny Suszek. Oba spektakle bardzo podobały się publiczności, a przede wszystkim zostały docenione przez Radę konsultantów w składzie: Michał Stanowski – prezes Fundacji Nieprzetartego Szlaku, przewodniczący rady, Barbara Kasprzak – terapeuta, plastyk i Katarzyna Marjasiewicz – instruktor teatralny.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia "Jak to było na tych zdalnych?"

2 lipca 2021 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w maju 2021 r. Z satysfakcją informujemy, że nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki, języka angielskiego.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom i życzymy powodzenia w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Zapoznajcie się ze szczegółowymi informacjami przedstawionymi poniżej.

W dniach 7 do 11 czerwca 2021 roku dwudziestu uczniów z klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku  wzięło udział w tygodniowych warsztatach promujących naukę języka niemieckiego. Projekt przygotował dla nas Austriacki Instytut w Warszawie. Uczestnicy programu spotykali się codziennie od 9 do 13 online ze studentkami z Salzburga: Marianne Orsolic i Reginą Reiter. W trakcie zajęć rozwijano umiejętność komunikowania się w języku obcym.  Językiem przewodnim był oczywiście język niemiecki, ale można było wykorzystać również znajomość języka angielskiego, szczególnie w kwestiach dotyczących instruktażu. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka niemieckiego i zanurzyć się w kulturze austriackiej. Tematem przewodnim spotkań było podróżowanie i czas wolny.

Produktem końcowym warsztatów były prezentacje, które uczniowie przygotowywali w grupach.

przedstawienie

Po egzaminach wreszcie i klasy ósme miały czas na zabawę w teatr…

18 czerwca uczniowie klasy 8a oraz 8b zaprezentowali przedstawienia końcoworoczne przygotowane na podstawie wybranych lektur szkolnych. Dwie grupy wybrały „Balladynę”, dwie inne: „Zemstę” oraz „Dziady” cz. II.

Spektakle odegrane przez młodych aktorów przyniosły wiele pozytywnych emocji zarówno wykonawcom, jak i publiczności. Wszak „Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców”, a zapału naszym aktorom nie można było odmówić!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!!!
ML

W tym roku szkolnym, ze względu na nauczanie zdane, przeprowadzono Dzień Ziemi w klasach siódmych i ósmych w formie projekcji filmów edukacyjnych, prezentacji i prelekcji na temat ochrony bogactwa naturalnego, segregacji śmieci i oszczędzania energii. Uczniowie korzystali między innymi z  prezentacji autorstwa Marii Beberok, pracując w formie stacji edukacyjnych. Wynikiem prac uczniów są zakładki do książek oraz plakaty edukacyjne, które można obejrzeć na stronie internetowej szkoły. W realizację projektu zaangażowane były Panie: Anna Chyćko, Dorota Krasoń, Marta Malec-Kilianek, Anna Skoczeń. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w naszą zabawę.

Zakładki do pobrania: zakładka 1, zakładka 2, zakładka 3, zakładka 4, zakładka 5