Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Czy można świętować 210. urodziny? Jak? Kiedy? Czyje? Gdzie? Dlaczego? Po co? Można. Tym bardziej, że w 2020 r. obchodzimy piękną rocznicę naszego genialnego kompozytora. W dn. 7.02.2020 r. świętowaliśmy urodziny Fryderyka Chopina słuchając, podczas kolejnej audycji, fragmentów sześciu pieśni oraz pięciu utworów. W audycji uczestniczyli uczniowie 18 klas, od klasy pierwszej do szóstej. Uczymy się słuchać i wsłuchiwać, delektować i zachwycać. Trudne?

Tak! Bo wsłuchanie się w dźwięki jest tak samo trudne, jak wsłuchanie się w ciszę;) Ucztę muzyczną zapewniły nam wyśpiewane sopranem pieśni, m.in: „Gdzie lubi”, „Precz” (do sł. A. Mickiewicza), „Życzenie”.  Utwory muzyczne zadane (nam) do zachwytu to m.in.: polonez g-moll, preludium c-moll, walc cis-moll. Uczta na miarę szkolnego spotkania z Filharmonią Lubelską. Optymalnie byłoby po prostu częściej bywać w Lubelskiej Filharmonii. [EN]

 

Szanowni Rodzice, jeżeli jeszcze nie znacie muzyki F. Chopina, PROSIMY, posłuchajcie …

YT: https://www.youtube.com/watch?v=D_X0b0BmDIY

I jeszcze

https://www.youtube.com/watch?v=HMvB1pGufQ8