Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, obchodzone są trzy bardzo ważne święta: 26 maja - Dzień Mamy, 1 czerwca - Dzień Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Taty. W ostatnim tygodniu nauki w klasie 2a odbyło się spotkanie z Mamusiami i Tatusiami.

Uczniowie przedstawili wyreżyserowany wcześniej spór na temat: „Kto ważniejszy jest dla dziecka? Tata czy mama?” Aby odpowiedzieć na to pytanie odbyła się w klasie debata sądowa. Wyrok był w zasadzie oczywisty i jednoznaczny. Sędzia Patryk stwierdził, że: „Naszym zdaniem oboje rodzice potrzebni są dziecku w domu!”. Sędzia Filip natomiast podał świetne uzasadnienie tego wyroku: „Przytulić się do taty, przytulić się do mamy – najpewniejszy to ratunek i pociecha, … smutek i zmartwienie w mig ucieka”. Sędziny Hania i Maja również przedstawiły argumenty przemawiające za ważnością zarówno mamy jak i taty w domu i całym życiu rodzinnym.

Po części oficjalnej Rodzice zostali zaproszeni do wspólnej ze swoimi dziećmi zabawy.

Spotkanie było wspaniałe i radosne! Dziękujemy wszystkim za aktywny w nim udział.