Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

W dniach 17-18.06.2019 r. uczniowie oddziału Montessori 3M i klasy 2 b spędzili przedwakacyjne dni w magicznym miejscu – w Kazimierzu Dolnym. Wiele się wydarzyło. Sprzyjała nam pogoda, pełna euforii i emocji dziecięca radość. A ponadto …

W minionym roku szkolnym uczniowie z klasy 2a po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci – tym razem był to projekt o szerokiej nazwie „Matematyka z klasą”.  Przez cały rok uczniowie musieli wykonać wiele zadań, czego efektem miało być udowodnienie, że matematyka jest nauką wszechobecną i z pewnością można ją nazwać „Królową Nauk”.

W dniu 4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 2 b na zaproszenie P. Lidii Wyrwisz (mamy Alicji) wyruszyli się na niecodzienne spotkanie w KPP w Świdniku. Już na początku przywitała nas przemiła i kompetentna Pani Rzecznik przeprowadziła nas nie tylko przez pomieszczenia i zakątki Komendy ale w interesujący sposób zaprezentowała niezbędną i potrzebną pracę policjantów (czyli służbę 24h/24h, 7 dni/tydzień).

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, obchodzone są trzy bardzo ważne święta: 26 maja - Dzień Mamy, 1 czerwca - Dzień Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Taty. W ostatnim tygodniu nauki w klasie 2a odbyło się spotkanie z Mamusiami i Tatusiami.

W poszukiwaniu talentów … Czytasz i rozumiesz? Czy lubisz czytać? Jeżeli tak, to jest to konkurs dla Ciebie - dla moli książkowych i humanistów;). Od lat nasi uczniowie uczestniczą w AH. Tym razem efektem rozumienia tekstu i wiedzy polonistycznej była liczna grupa nagrodzonych uczniów.