Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

17 maja do klasy 2a przyszli goście. Byli to studenci Psychologii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Justyna, Patrycja, Zuzia, Jowita oraz Piotr. W profesjonalny sposób przeprowadzili zajęcia dotyczące funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

W kwietniu uczniowie z klasy 2a zostali zaproszeni przez panią Kasię  z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdniku na zajęcia „Co się dzieje z moimi danymi?” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kwietniowi Antypiraci”.

Wszyscy odczuwamy, że zbliżają się Święta Wielkanocne. W klasie 2a odbyły się zajęcia mające na celu przygotowanie dekoracji świątecznej na stół wielkanocny. Uczniowie z pomocą wychowawcy klasy oraz wychowawcy świetlicy – pani Eli Kosackiej–Chlebuś wykonali piękne ozdoby ciekawą techniką plastyczną: decoupage. Nie jest to prosta technika, ale niezwykle dekoracyjna. Wymaga od osób posługujących się nią cierpliwości i dokładności. Polega na przyklejaniu wyciętego motywu z papieru lub serwetki obiadowej do specjalnie przygotowanej powierzchni – czyli pomalowanej na jasny kolor np. drewnianej sklejki w kształcie jajka. Ozdabiać można prawie wszystko, np. drewno, szkło, plastik, tkaninę, metal, ceramikę, …  Decoupage jest techniką, z którą może zmierzyć się każdy.

9 kwietnia 2019 r. dwa zespoły klasowe uczniów (2 b i oddział 3 M) uczestniczyły w arcyciekawej i ekscytującej wycieczce.  Cel główny – Warszawa, cele szczegółowe: odkrywanie radości nauki w Centrum Nauki Kopernik i w Planetarium oraz przejażdżka metrem warszawskim. Dodatkową radością dla wszystkich uczestników wyjazdu (młodszych i starszych;) okazało się spotkanie z historią: spacer w okolicy Zamku Królewskiego, Kolumna Króla Zygmunta III Wazy, tablice i pomniki upamiętniające historię naszej stolicy, a przede wszystkim możliwość obejrzenia z bliska Pomnika Małego Powstańca.

Miło jest nam poinformować, że wiele naszych uczennic zasila szeregi Świdnickiego Zespołu Baletowego prowadzonego w MOK przez panią Beatę Kamińską. Wiele godzin prób zaowocowało wspaniałym przedstawieniem baletowym pt. „Kopciuszek”.