W bieżącym roku tłusty czwartek przypadł 20 lutego. W niemal każdej klasie pachniało tego dnia słodkimi pączkami! Ale dlaczego tradycja objadania się przypada akurat w czwartek? Posłuchajcie! Ostatni czwartek karnawału nazwano dawno temu „tłustym”, ponieważ objadano się zapustnymi przysmakami. Szlacheckie stoły uginały się od różnego mięsiwa: dziczyzny, pieczonej sarniny, kuropatw, zajęcy w sosach, pasztetów, … Obowiązywała zasada: jeść dużo, często i tłusto!

Pomysł na Walentynki? … odwiedziny w Miejskiej Bibliotece! Z zaproszenia pani Kasi skorzystało kilka klas młodszych. Dzieci zobaczyły, że jest naprawdę bardzo dużo książek o tematyce uczuć, wartości i … wielu innych ciekawych sprawach! Warto wstąpić do biblioteki, zgłębić się w poszukiwania na półkach bibliotecznych, później … wystarczy już tylko wypożyczyć wybraną książkę i zagłębić się w jej treści.

Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Pod koniec października zostały wykonane plakaty informujące o zbliżającej się zbiórce. Można było znaleźć na nich dokładne informacje na temat tego, czego potrzebują zwierzęta ze schroniska, gdzie należy przynosić rzeczy oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.

14 lutego to  wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. W naszej szkole co roku Samorząd Uczniowski  organizuje  pocztę walentynkową. Wypełnioną i zaadresowaną kartkę walentynkową wrzucamy do przygotowanej  skrzynki pocztowej. Wyznaczone osoby z Samorządu Uczniowskiego w dniu 14 lutego roznosiły  walentynki do adresatów.

Czy można świętować 210. urodziny? Jak? Kiedy? Czyje? Gdzie? Dlaczego? Po co? Można. Tym bardziej, że w 2020 r. obchodzimy piękną rocznicę naszego genialnego kompozytora. W dn. 7.02.2020 r. świętowaliśmy urodziny Fryderyka Chopina słuchając, podczas kolejnej audycji, fragmentów sześciu pieśni oraz pięciu utworów. W audycji uczestniczyli uczniowie 18 klas, od klasy pierwszej do szóstej. Uczymy się słuchać i wsłuchiwać, delektować i zachwycać. Trudne?