Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Dyskusja na temat książki pt. "Królestwo, jakich wiele" Katarzyny Wasilkowskiej i Nikoli Kucharskiej. Zabawa w teatrzyk na podstawie książki. 

Na spotkaniu z klubem głośno przeczytaliśmy i dyskutowaliśmy na temat książki Susie Morgenstern "Różowa walizka". W efekcie spotkania powstały przepiękne kolorowe ilustracje i wystawa na korytarzu, którą można podziwiać. A Wy, macie swoją ulubioną różową walizkę?

Rozstrzygnięcie konkursu na recenzję rysowaną do książki pt. "Różowa walizka" ( I miejsce Amelia Huczak 2c, II miejsce -Natalia Bartkowiak 2c, Gabriela Golec 3M1,III miejsce Melania Lipińska3M1, Zuzanna Spólnik 2c, Iga Rycerz 2c, wyróżnienie Vanessa Blacharska 1M1) i wręczenie nagród.

28 października klubowicze wzięli udział w zajęciach pod tytułem "Lwy, zagadki, Paryż i mapa". Wspólnie z panią Anią zastanawiali się gdzie można spotkać lwy oraz odpowiadali na pytania dotyczące lwich zwyczajów. Pani Ula zabrała klubowiczów w świat kamishibai z książeczką Beatrice Alemagna "Lew w Paryżu". W efekcie zajęć powstały wspaniałe mapy najważniejszych miejsc dla naszych klubowiczów. Do zobaczenia trzynastego listopada na kolejnym spotkaniu :)

Trzynastego listopada spotkaliśmy się z klubowiczami w kolejną środę. Rozmawialiśmy o Polsce, patriotach i symbolach narodowych. Chętni uczniowie przeczytali do mikrofonu wiersz Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś". Kolejnym punktem było obejrzenie film "Polak Mały!" o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych. Następnie wszyscy razem odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Podczas śpiewania nasi klubowicze spisali się na szóstki, bo słychać nas było chyba w całej szkole. Ostatnim etapem spotkania było odczytanie przez panią Małgosię Kozłowską opowiadania "Kocham Polskę" Joanny i Jarosława Szarków. Fragment historii o bohaterskim powstańcu odczytał klubowiczom Kluba, który jak się okazało miał tyle samo lat co najmłodszy kapral w powstaniu - Witek Modelski "Warszawiak"

Spotkaliśmy się w nowym roku szkolnym na pierwszych zajęciach DKK dla Dzieci, uśmiechnięci i gotowi do kolejnych spotkań. Klubowicze odpowiadali na jesienne zagadki. Tematem spotkania była książka Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersza - Jeż, który zaspał i wiersza - Suseł, odpowiadając na pytania z tekstu. Potem klubowicze "zamienili się" w susełki i pochowali się po całej bibliotece, a my szukałyśmy klubowiczów za regałami, pufami i różnych tajemniczych bibliotecznych zakątkach. A po wszystkim zasiedliśmy wspólnie do kolorowania jesiennych jeży. Jesienne jeżyki powiesiliśmy przed biblioteką i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Do zobaczenia na następnych zajęciach, na które obiecałyśmy przygotować niespodziankę :)

Podkategorie