Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Na zajęciach klubowicze przeczytali książeczki pt. Moja mama i Mój tata Anthonego  Browne. Następnie z zaangażowaniem dyskutowali i odgrywali pantomimę. A na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Dziękujemy pani Małgosi Kozłowskiej i Wam klubowicze za cały rok pracy i aktywności. Spotykamy się po wakacjach w pełnym składzie!

Czy lubi pan opowiadać o swoich książkach, jak długo powstaje jedna książka, o jakiej porze roku najlepiej się panu pisze i czy był pan dobry z ortografii w szkole. To tylko niektóre pytania zadawane panu Kazimierzowi przez uczniów autorowi książek dla dzieci i młodzieży, teksów do podręczników szkolnych i tekstów scenicznych. 21 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panem Kazimierzem Szymeczko i zadać pytania pisarzowi. Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Pan Kazimierz przyjechał na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu dla Dzieci działającego w naszej bibliotece.

Dnia 7 maja klubowicze bawili się technikami uczenia się. Inspiracją do spotkania był książka Rona Fry Jak się uczyć. Wielkie emocje wzbudziła "wirująca tancerka", dzięki której zastanawialiśmy się nad kwestią prawej i lewej półkuli mózgu i tego co zrobić, aby jak najlepiej ze sobą pracowały. Nie zabrakło też ćwiczeń i leniwych ósemek aktywizujących obie półkule DKK-owiczów. Klubowicze sprawdzali, które z ich oczu jest wiodącym oraz z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali szarady i zgadywanki. A na koniec bawiliśmy się w "indiańskie imiona" i wspólnie staraliśmy się je zapamiętać oraz pokazać oznaczający je symgol.. Czego jak czego, ale tego spotkania nie zapomnimy!

16 maja klubowicze zmierzyli się ponownie z technikami uczenia się. Tematem spotkania była książka autorstwa pana Kazimierza Szymeczki A to historia!. Dzieci wysłuchały opowieści o Historynku, Wierszynku i Militarku, niesfornych molach książkowych, które towarzyszyły młodym czytelnikom w odkrywaniu początków państwa polskiego. Wiele radości klubowiczom dostarczyło robienie mapy myśli, której bohaterem był pan Kazimierz Szymeczko.

Młodzi czytelnicy otrzymali osobiste zaproszenia na spotkanie autorskie właśnie z panem Szymeczko, który odwiedzi nasz Dyskusyjny Klub dla Dzieci już w przyszły wtorek. Dlatego... czekamy na pana, panie Szymeczko!

Dnia 4 kwietnia odbyło się niecodzienne spotkanie małych klubowiczów. Zaprosiłyśmy dziecięcy DKK do spotkania z teatrzykiem kamishibai, gdzie wspólnie poznaliśmy krótką historię papierowego teatru. Dzieci magicznym zaklęciem otworzyły "zaczarowaną" skrzynkę i śledziły losy Marudka i jego właściciela. Historia wszystkim bardzo się podobała. Z zapałem mali klubowicze przystąpili do rysowania jak mógłby wyglądać dzień Marudka już po zakończeniu się książki. A następnie klubowicze podzielili się z nami stworzonymi przez siebie pracami i wymyślonymi rozwinięciami tej historii. Dziękujemy i niedługo znowu spotkamy się z teatrzykiem kamishibai!

Podkategorie