Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Wersja kontrastowa

Kochani, przed nami upragnione wakacje i letnie przygody! Po ciężkim okresie zdalnej, hybrydowej i stacjonarnej nauki wszystkim należy się odpoczynek. Przygotowaliśmy dla was specjalne, wakacyjne wydanie „Siódemki na Piśmie”, a w nim: ciekawostki,  opowiadania o wymarzonych wakacjach, porady, komiksy, rebusy, zagadki. Bawcie się dobrze w te wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!

"Siódemka na Piśmie" nr 12

Zapraszamy do obejrzenia drugiego numeru gazetki szkolnej z języka niemieckiego DEUTSCH. W wydaniu usłyszycie piosenkę niemieckiej grupy Berge, przeczytacie kim są wykonawcy piosenki i poznacie mnóstwo nowych, przydatnych słówek. W kąciku Grafika czeka na Was praca Pani Małgorzaty Łągiewki. Może ktoś z Was pokusi się
o interpretację obrazu? Kącik Smakosza oferuje pyszne ciasto owocowe Alicji. Ponadto wyrazowa kostka do gry, puzzle, zaszyfrowany tekst, krzyżówki, sudoku, wykreślanka, karty go gry, labirynt, rebusy i zagadki. W kąciku Turysty – dokąd warto pojechać na wakacje. I coś dla miłośników malowania. A na koniec relacja z tygodniowych spotkań
z językiem niemieckim klas siódmych i ósmych. Szukajcie nas na szkolnym Facebooku, gdzie w trakcie oglądania gazetki można posłuchać piosenki Meer aus Farben. Bawcie
i uczcie się z nami. Viel Spaβ!

Gazetka pdf

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego numeru gazetki szkolnej z języka niemieckiego DEUTSCH. Wydanie oferuje informacje o zwyczajach wielkanocnych w Niemczech. W Kąciku Kulinarnym znajdziecie przepis, a w dziale:  Nie daj się nudzie – rebusy. W części Połam głowę czekają na Was krzyżówka, wykreślanka, labirynt, skrable i karty do bingo. Dla miłośników rysowania zamieściliśmy pisankę oraz króliczka wielkanocnego. Gazetkę zamykają życzenia dla wszystkich czytelników. Pierwsze wydanie mieści w sobie mnóstwo niemieckich słówek dotyczących wiosny i Świąt Wielkiej Nocy. Uczcie się i bawcie razem z nami!

DEUTSCH nr 1 wydanie wielkanocne

Kochani, przed nami upragniona wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Z tej okazji życzymy wszystkim naszym Czytelnikom radosnych i pełnych świątecznego nastroju spotkań rodzinnych, odpoczynku od codziennych obowiązków, fascynacji wiosennymi zmianami w przyrodzie i zdrówka dla Was i Waszych Bliskich!

A do poczytania świąteczny numer "Siódemki na Piśmie"

W tym roku szkolnym obchodzimy 25-lecie naszej Szkoły Podstawowej nr7. Z tej okazji Pan Dyrektor obiecał wielki tort urodzinowy, a my już dzisiaj zapraszamy Was do lektury jubileuszowego wydania gazetki "Siódemka na Piśmie". Znajdziecie w niej ciekawe wywiady, wspomnienia uczniów, nauczycieli i absolwentów, wierszyki, zdjęcia z kronik szkolnych ...i niespodziankę fotograficzną.

Wydanie jubileuszowe gazetki