Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej zorganizowało w dniu 27 lutego, VII Powiatowy Konkurs Informatyczny Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych Powiatu Świdnickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kostek kl. 8a Bartosz Tatara kl. 8a i Paweł Szydło kl. 7d. Nasi uczniowie w wyżej wymienionym składzie zdobyła II miejsce drużynowo, a Bartosz Tatara zdobył III miejsce indywidualnie. Opiekunem uczniów jest nauczyciel informatyki Zbigniew Jastrzębski.

Każdy człowiek jest inny, inaczej odbiera otaczający go świat. Każdy jest wyjątkowy i cenny. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Świdniku mieli okazję wyrazić to poprzez swoje prace. Lekcje plastyki to warsztaty oparte na poznawaniu świata sztuki, stylów i technik malarskich, rysunkowych, graficznych. Nauczyciele starają się rozwijać w dzieciach ich talenty i pasje. W każdym dziecku drzemią wspaniałe możliwości, które pomagamy uczniom odkrywać. Na wystawie zaprezentowano prace uczniów naszej szkoły wykonane podczas lekcji plastyki w klasach 2a i 2b oraz 4-7.

Barwną i różnorodną galerię portretów tworzą zarówno prace indywidualne jak i zbiorowe. Niezwykle kolorowe rysunki najmłodszych uczestników kontrastują z wielkoformatowymi pracami grupowymi wykonanymi przez młodzież, która wzorowała się na dziełach malarstwa takich mistrzów sztuki jak Leonardo da Vinci czy Andy Warhol.

Cykl prac powstał pod kierunkiem pani Małgorzaty Łągiewki, Teresy Ślęp i Ewy Nawrockiej.

Prace młodych artystów można oglądać w dniach 21.02 - 05.03.2019 w "Galerii za szybą" Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Dnia 21 listopada 2018 obyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział 61 167 uczniów z 1 466 szkół z całej Polski wśród których wyłoniono 346 laureatów.
Mamy zaszczyt poinformować, że wśród 166 uczestników konkursu naszej szkoły 3 uczniów uzyskało tytuł laureata wraz z nagrodą tygodniowego pobytu na Obozie Talentów 2019 w Serpelicach.
Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki uczniów naszej szkoły:

Tytuł laureata + nagroda tygodniowego pobytu na Obozie Talentów 2019 w Serpelicach.:
Franciszek Nużka kl. 2M2 (1 miejsce w województwie, 5 miejsce w kraju)
Michał Szyszło kl.4b (2 miejsce w województwie, 10 miejsce w kraju)
Michał Wlizło kl.4b (3 miejsce w województwie, 52 miejsce w kraju)

List gratulacyjny

Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku otrzymała informację, że została laureatem konkursu Ministerstwa Cyfryzacji ogłoszonego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dyplom potwierdzający wyróżnienie podpisał minister cyfryzacji p. Marek Zagórski. Dziękujemy za wyróżnienie. Składamy gratulacje nauczycielom informatyki, p. Ewie Sarnowskiej, Renacie Leśniak i Zbigniewowi Jastrzębskiemu.

Miejski Ośrodek Kultury po raz trzynasty zorganizował miejski konkurs plastyczny, pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”.